V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 KWIETNIA 2022

 1. Poprzez dzisiejszą niedzielę wchodzimy w ostatni okres Wielkiego Postu – w czas Męki Pańskiej. To czas szczególnego dawania świadectwa wierze: przez umartwienie, wyrzeczenie, zwielokrotnioną modlitwę. To czas odkrywania rzeczywistości krzyża, który choć od dziś zasłonięty pragnie wizerunek Ukrzyżowanego wyryć w naszych sercach.
 1. Zachęcamy do udziału w porannej modlitwie Kościoła- Jutrzni – od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.
 1. Dzisiaj zapraszamy na:
 1. Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 2. różaniec – po Mszy św. wieczornej
 1. We wtorek o godz. 19.30 odbędą się w uroczyste Nieszpory połączone z wyznaniem wiary niektórych członków wspólnot neokatechumenalnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych
 1. W piątek zapraszamy:
  a. na ostatnią w Wielkim Poście Drogę Krzyżową. Wyruszymy po Mszy św. wieczornej (ok 18.40) ulicami naszej parafii niosąc krzyż. Do udziału w niej zachęcamy wszystkich. Nie będzie oddzielnego nabożeństwa dla dzieci
  b. po zakończeniu Drogi Krzyżowej zapraszamy na spotkanie z Bożym Słowem (salka)
 1. Kapłani odwiedzać będą chorych w ich domach w najbliższy piątek i sobotę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
 1. Przyszła niedziela, zwana Palmową rozpocznie najważniejszy tydzień roku, zwany Wielkim.
  a. podczas każdej Mszy św. pobłogosławione zostaną gałązki palmowe
  b. Mszę św. o godz. 11.30 poprzedzać będzie uroczysta procesja, która rozpocznie się w ogrodzie (przy sprzyjającej pogodzie)
  c. podczas Mszy o godz. 13.00 członkowie wspólnot neokatechumenalnych uczestniczyć będą wyznając uroczyście Credo (kolejny etap formacji)
  d. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy młodzież na spotkanie (salka)
  e. podczas każdej Mszy św. będzie można wesprzeć ubogie rodziny z naszej Parafii
 1. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu w poniedziałek i środę.
 1. Tragiczna sytuacja na Ukrainie wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców.
  – Apelujemy o wytrwałą modlitwę do Boga o ustanie wojny odmawiając w rodzinach różaniec. W kościele czynić to bedziemy o godz. 17.30; wyjątki : w czwartek po Mszy wieczornej, a w piatek podczas Drogi Krzyżowej.
  – W kościele, przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem: „Ukraina“. Datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
 1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. W naszym sklepiku oprócz kart świątecznych można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich.
 1. Piastowska Parafia MB Częstochowskiej organizuje i zaprasza na Rodzinne Wakacje we Włoszech – wyjazd rodzinno-młodzieżowy w terminie 25 czerwca – 3 lipca. Więcej informacji i kontakt na stronie internetowej  tamtej Parafii.
 1. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie naszej wspólnoty, zwłaszcza poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. W kruchcie kościoła lektorzy rozprowadzają sztuczne palmy; dochód zostanie przeznaczony na fundusz lektorski. Żywe i sztuczne palmy będzie można również nabyć w Niedzielę Palmową przed wejściem do kościoła przed wszystkimi Mszami

 1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Krystyna BOCHYŃSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com