IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 MARCA 2022

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks Tomasz Zaperty, proboszcz stołecznej parafii św. Barbary, duszpasterz młodzieży. Niech dobry Bóg kieruje Jego słowem, a nas wszystkich napełni łaską nawrócenia. W dniu dzisiejszym Msze św. odprawione zostaną w porządku niedzielnym.

W poniedziałek, wtorek i środę nie będzie tradycyjnej Eucharystii porannej o godz. 7.00. Wszystkich dorosłych zapraszamy na Msze św. z naukami o godz.: 10.00; 18.00 i 19.30 (także studentów).

Specjalne zaproszenie kierujemy do osób chorych, cierpiących, starszych zapraszamy ich zwłaszcza w środę – podczas Mszy św. o godz. : 10.00 i 18.00 modlić się będziemy w ich intencji a najbardziej potrzebujący będą mogli otrzymać sakrament namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do świątyni.

Do sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy 20 min. przed rozpoczęciem każdej Eucharystii.

Podczas dni rekolekcyjnych zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – rozpoczynać się ona będzie różańcem; prosimy wspólnoty Żywego Różańca o prowadzenie.

Dzieci mają swój odrębny, szkolny plan rekolekcji.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w czwartek i piątek.

1. Dzisiaj odbędą się:
    – o godz. 15.30 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
    – o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży uczącej się i pracującej (salka)
  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
    – w piątki : Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych ok. 18.30.
    – niedziele : Gorzkie Żale, wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
  1. Zachęcamy do udziału:
    – w porannej modlitwie Kościoła – Jutrzni – od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.
    – dorosłych i młodzież na uroczystą Liturgię Słowa w ramach katechez – początek o godz. 20.00.
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy piątek i sobotę kwietnia.
    W piątek – możliwość spowiedzi od godz. 17.00
    W sobotę -poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00.
  1. W piątek nie odbędzie się spotkanie biblijne.
  1. W następną niedzielę:
    – zapraszamy do modlitwy różańcowej po Mszy św. wieczornej.
    – po Mszach świętych lektorzy będą rozprowadzać sztuczne palmy. Dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki. Żywe palmy będzie można również nabyć w Niedzielę Palmową przed wszystkimi Mszami św.
  1. Kościół żyje Eucharystią – jej sprawowanie i możliwość przyjęcia Komunii jest najwiekszym skarbem. Zbliża sie Wielkanoc – zwracamy sie do osób chorych, starszych- nie opuszczającyh swoich domów, nie mogących przyjść do świątyni. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej są gotowi do posługi w domach zgłoszonych chorych. mogliby w niedzielę przynosić im Komunię św. Zgłoszenia w zakrystii.
  1. Tragiczna sytuacja na Ukrainie wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców.
    – apelujemy o wytrwałą modlitwę do Boga o ustanie wojny odmawiając w rodzinach różaniec. W kościele czynić to bedziemy podczas dni rekolekcyjnych o 17.00, w czwartek po Mszy wieczornej, w piatek podczas Drogi Krzyżowej)
    – w kościele, przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców
  1. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie naszej wspólnoty, zwłaszcza poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych dostępnych w naszym sklepiku.
  1. Szkoła Podstawowa nr 4 przeprowadzi zbiórkę makulatury i elektrośmieci w czwartek i piątek w godzinach 15:00-19:00.
  1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Barbara LIPIŃSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …