NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17 kwietnia 2022

 1. Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowani ze Zmartwychwstałym w wieczności.

 2. Kościół obchodzi tajemnicę Zmartwychwstania przez całą oktawę – traktując ją jako jeden wielki dzień.

Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Tradycyjnie też w II dzień Świąt modlimy się w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a ofiary składane do puszki przeznaczamy na potrzeby tej Uczelni.

 1. Dzisiaj dzień swoich imienin obchodzi Ks. Robert, a w następna niedzielę Ks. Grzegorz. W intencji naszych solenizantów modlić się będziemy w tych dniach podczas Mszy św. o godz. 10.00.
 1. W piątek z racji na oktawę wielkanocną można spożywać potrawy mięsne.
 1. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Bożego Miłosierdzia.
  – o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  – o godz. 15.30 odbędzie się ostatnia katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  – o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem

Taca w tym dniu przeznaczona będzie na dzieła Caritas naszej diecezji.

 1. Przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia będzie odmawiana codziennie po wieczornej Eucharystii koronka. Zachęcamy, wzorem św. Siostry Faustyny do jej nieustannego odmawiania.
 1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się swoją wiarą i zaangażowaniem w przebieg tegorocznych Świąt Paschalnych. Dziękujemy całej Służbie Liturgicznej: na ręce Karola za posługę lektorów i ministrantów, którzy pod czujnym okiem ceremoniarzy Marcina i Zbigniewa wszystkim zawiłościom niecodziennej liturgii potrafili sprostać wzorcowo. Dziękujemy na ręce p. Tomasza wszystkim szafarzom Komunii św., p. Patrykowi z chórem i scholą za starannie dobrane i wykonane śpiewy, p. Arturowi, naszemu kantorowi za śpiewy; poszczególnym grupom parafialnym za gorliwość i komentarze liturgiczne, za życzenia skierowane pod naszym imieniem, p. Tadeuszowi i wszystkim dbającym o zakrystię; dziękuję Księżom za gorliwą pracę i służbę w konfesjonale, Ks. Grzegorzowi za Gorzkie Żale.
 1. Słowa specjalnego podziękowania kierujemy wobec osób, zaangażowanych w projektowanie i budowę Ciemnicy i Bożego Grobu – składamy je na ręce pań: Bogusławy Wożniak i Agnieszki Steinhagen oraz wszystkich wykonawców.
 1. Apelujemy stale o wytrwałą modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie odmawiając w rodzinach różaniec. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem: “Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
 1. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie finansowe naszej wspólnoty, zwłaszcza poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
 1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. W naszym sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszła od nas do wieczności : śp. Czesława PRUSIŃSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ją miłosierdziu Pana Boga: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com