II NIEDZIELA WIELKANOCY

czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24 kwietnia 2022

1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia:
    godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za jej pobożne odmówienie w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny
    godz. 15.30 odbędzie się katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
    godz. 19.00 zapraszamy na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  2. Dzisiaj dzień swoich imienin obchodzi Ks. Grzegorz; w Jego intencji modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 10.00.
  3. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas komunijnych (trzecich)
  4. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy: – w poniedziałek – św. Marka, Ewangelistę – we wtorek – św. Wojciecha, głównego patrona Polski; – w piątek – św. Katarzynę Sieneńską, doktora Kościoła
  5. W piątek: – obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej. – o godz. 19.30 wszystkich chętnych zapraszamy na otwarte spotkania biblijne
  6. Od następnej niedzieli rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim codzienne nabożeństwa ku czci NMP, które odprawiać będziemy w niedziele i w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach dedykowanych Maryi na terenie naszej Parafii; liczymy zwłaszcza na najbliższych ich mieszkańców. Przy ulicy Długosza odbywać się one będą w maju codziennie o godz. 19.30.
  7. Apelujemy stale o wytrwałą modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie odmawiając w rodzinach różaniec. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
  8. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie finansowe naszej wspólnoty, zwłaszcza poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
  9. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. W naszym sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich.
  10. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Barbara GĄSIEWSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….