IV NIEDZIELA WIELKANOCY

8 maja 2022

 1. Niedziela obecna rozpoczyna Dni modlitw o powołania do służby w Kościele – błagajmy dobrego Boga o wystarczającą liczbę nowych, świętych powołań, zwłaszcza z naszej Parafii.
 1. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. dla rodziców i dzieci klas komunijnych – trzecich.
 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
  – w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji
  – w sobotę (podczas porannej Mszy św.) – święto św. Macieja , Apostoła
 1. Nabożeństwa majowe ku czci NMP, odprawiamy w kościele codziennie o godz. 17.30.
  Zachęcamy też do udziału w nabożeństwach majowych przy kapliczce na ulicy Długosza codziennie o godz. 19:30. Do wspólnej modlitwy i śpiewu zapraszają spotykający się tam co roku parafianie, a także wspólnota ministrantów i lektorów oraz Domowy Kościół. W tym roku, przez wstawiennictwo Królowej Pokoju, będziemy modlić się szczególnie o ustanie walk na Ukrainie, za uchodźców, którzy trafili do naszej parafii i rodziny udzielające im pomocy oraz za kapłanów. Prosimy o przynoszenie śpiewników rozdanych w ubiegłym roku. Prosimy o nie stawianie zniczy przy kapliczce. W zamian można przynieść świeże kwiaty…

  W ostatnich dniach znów doszło do uszkodzenia tej kapliczki i zniszczenia jej wystroju. Na szczęście tym razem figurka Maryi ocalała. Dzięki zaangażowaniu osób opiekujących się tym miejscem udało się naprawić uszkodzenia i uporządkować otoczenie. Modlimy się za sprawców dewastacji, by dobry Bóg uleczył rany, które rodzą agresję…

 1. W poniedziałek, 9 maja o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 1. We wtorek, 10 maja o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych (rocznicowych)
 1. Próby przed uroczystością pierwszokomunijną odbędą się w wyznaczonych dniach dla poszczególnych szkół.
 1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie biblijne (salka katechetyczna).
 1. W następną niedzielę:
  – o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  – ofiary składane na tace stanowić będą zbiórkę gospodarczą na potrzeby naszej wspólnoty.
 1. Apelujemy o wytrwałą modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej oraz na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu.
 1. Planowana na dzisiaj osobna Msza św. dla kandydatów do sakramentu bierzmowania została przeniesiona na niedzielę, 22 maja na godz. 15.30.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę na Roztocze i w Bieszczady w dniach: 17-19 czerwca (po uroczystości Bożego Ciała). W programie nawiedzanie miejsc sakralnych i pomników przyrody. Szczegóły podane są w gablocie oraz sklepiku parafialnym.
 1. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.
 1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Danuta KOZERA. W pokornej modlitwie polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com