V NIEDZIELA WIELKANOCY

15 maja 2022

1. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  1. W poniedziałek obchodzić będziemy w liturgii uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej; zaś w czwartek pierwsze wspomnienie bł. matki Róży Czackiej.
  1. Nabożeństwa majowe ku czci NMP, odprawiamy codziennie:
    – w kościele o godz. 17.30
    – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
  1. W piątek o godz. 19.30 zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu biblijnym (salka katechetyczna).
  1. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania
  1. Próby przed uroczystością pierwszokomunijną odbędą się w wyznaczonych dniach dla poszczególnych szkół.
  1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
  1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają naszą Wspólnotę. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zapraszamy na pielgrzymkę na Roztocze i w Bieszczady w dniach: 17-19 czerwca (po uroczystości Bożego Ciała). W programie nawiedzanie miejsc sakralnych i pomników przyrody. Szczegóły podane są w gablocie oraz sklepiku parafialnym.
  1. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.
  1. W ostatnim czasie odeszły od nas do wieczności: śp. Wiesława RAPLEWICZ i śp. Teresa CHYBOWSKA. W pokornej modlitwie polecajmy je Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…