VII NIEDZIELA WIELKANOCY

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

29 maja 2022

 1. W ostatnią sobotę 28 maja dzieci klas trzecich przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. Dzisiaj o godz. 15.00 będą brać udział w odrębnej Mszy św., a następnie do czwartku podczas tzw. białego tygodnia dzieci wraz z rodzicami brać będą udział w wieczornej Eucharystii i nabożeństwie. W piątek planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa.
 1. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły pierwszą Komunię św. będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia 11 czerwca.
 1. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na nabożeństwa majowe; od środy zaś czcić będziemy Serce Jezusa. Nabożeństwa rozpoczynają się w kościele w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30.
  Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa czerwcowe przy kapliczce na ul. Długosza, które rozpoczynać się będą codziennie o godz. 19:30. Będziemy błagać Serce Jezusa w litanii i pieśniach o pokój i pojednanie na Ukrainie, w Polsce, w naszych rodzinach i wszędzie tam gdzie panuje nienawiść.
 1. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy o godz. 19.00 osoby przygotowujące się do bierzmowania na próby liturgiczne.
 1. W środę, 1 czerwca w Dzień Dziecka – ogarniać będziemy szczególną modlitwą dzieci upraszając dla nich dar szczęśliwego dzieciństwa i łaski Pana Boga.
 1. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek , piątek i sobota czerwca.
  W czwartek po wieczornej Eucharystii odmówimy Koronkę do Bożego miłosierdzia.
  W piątek, zapraszamy dzieci do udziału we Mszy św. o 17.15 oraz sakramentu pokuty od godz. 17.00 .
  W sobotę, poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00.
 1. W piątek o godz. 19.30 zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu biblijnym (salka katechetyczna).
 1. W sobotę zapraszamy wszystkie rodziny na parafialny festyn – Dzień Dziecka Bożego. Po Mszy św. , która rozpocznie się o godz. 11.00 będziemy się bawić całe popołudnie. Obok zabaw, pokazów, gier sportowych i warsztatów plastycznych, odbędzie się również finał loterii – do wygrania m.in. rower i zabawki. Dochód z loterii będzie przeznaczony na organizację Dnia Dziecka Bożego oraz wsparcie parafialnego funduszu charytatywnego na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Organizatorem festynu jest Stowarzyszenie MOŻESZ i wspólnoty parafialne. Prosimy o wypiek ciast domowych do kawiarenki. Osoby gotowe wspomóc materialnie lub rzeczowo nasz festyn prosimy o pozostawienie informacji z numerem telefonu w kancelarii. I oczywiście modlimy się o pogodę i dobre humory!
 1. W sobotę także, w wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy o godz. 18.00 na uroczystą Mszę św., po jej zakończeniu planowana jest wspólna agapa.
 1. Następna niedziela to :
  – XV
  Święto Dziękczynienia; w tym dniu po każdej Mszy zbierane będą ofiary do puszek na budowę Świątyni Bożej Opatrzności.
  – po Mszy św. o 18.00 odmówimy różaniec, a po nim odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca w salce. Serdecznie zapraszamy.
 1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają naszą Parafię. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.
 2. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Lucyna SIWECKA i śp. Jan DUDEK. W pokornej modlitwie polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com