NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

5 czerwca 2022

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom sobotniego Dnia Dziecka Bożego. Szczegółowe podziekowania wypowiemy w nastepną niedzielę.
    Dziękujemy także wszystkim za zaangażowanie i pomoc przy obchodach wczorajszego wigilijnego czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 :
    – odmówimy różaniec, a po nim odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca (salka).
    – zapraszamy
    młodzież licealną, studencką i pracującą na spotkanie
  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusa odprawiamy codziennie:
    – w kościele o godz. 17.30
    – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    – w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
    – w środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
    – w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    – w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła (poranna Msza św.)
  1. W czwartek, 9 czerwca zapraszamy o godz. 19.00 osoby przygotowujące się do bierzmowania na próbę generalna wraz ze świadkami. Obecność obowiązkowa.
  1. W piątek o godz. 19.30 zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu biblijnym (salka).
  1. W sobotę, 11 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św. będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia. Próba odbędzie się w środę o godz. 19.00, zaś spowiedź dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 17.00.
  2. Przyszła niedziela, będąca uroczystością Najświętszej Trójcy kończy okres w którym zobowiązani jesteśmy do przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.
  1. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej.
    Kierujemy także zaproszenie : dla dziewcząt i chłopców do Oazy Dzieci Bożych i scholi dziecięcej. Zapisać można się (po akceptacji rodziców) w zakrystii lub kancelarii.
  1. Zapraszamy młodzież na wyjazd do Medjugorie na Festiwal Młodych w dniach: 30 lipca – 8 sierpnia (10 dni). Informacje na temat warunków uczestnictwa podane są w gablocie, zaś zapisy w zakrystii lub kancelarii do dnia 15 czerwca.
  2. Serdecznie prosimy o zbiórkę płatków kwiatowych na procesję Bożego Ciała – specjalny koszyk wystawiony jest w kruchcie.
  1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
  1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają naszą Parafię. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.
  1. Od 2008 roku w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy w całej Polsce Święto Dziękczynienia. To kontynuacja inicjatyw podjętych w czasie Sejmu Czteroletniego w 1792 roku, który w czasie obrad postanowił złożyć Bogu specjalny dar wotywny za możliwość uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tym darem miało być powstanie Świątyni Najwyższej Opatrzności, jednak plany jej wzniesienia pokrzyżował III rozbiór Polski, a później II wojna światowa. Obecna świątynia zaczęła powstawać z inicjatywy prymasa Józefa Glempa w 1989 roku. Zgodnie z wolą Episkopatu dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie przy wyjściu z kościoła zbierane są do puszki ofiary na trwającą budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Składamy za nie serdeczne podziękowanie.