NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

XI Niedziela zwykła

12 czerwca 2022

1. Dzisiaj kończy się czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej
  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusa odprawiamy codziennie:
    – w kościele o godz. 17.30
    – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    – w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
    – w środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
    – w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    – w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła (poranna Msza św.)
  1. We wtorek, 14 czerwca o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Rafał Markowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania; kandydaci gromadzą się w świątyni o godz. 17.15.
    W tym dniu nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy św. porannej.
    Liturgia pokutna dla kandydatów odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00
  1. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
    Msze św. odprawione zostaną o godz.:
    8.00, 10.00, 18.00
    Po Eucharystii o godz. 10.00, której będzie przewodniczył Ks. prałat dr Piotr Odziemczyk, v-ce kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej Parafii. Do udziału we Mszy św. i procesji wszystkich serdecznie zachęcamy. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza te, które przyjęły w tym roku I Komunię św. (w strojach komunijnych), młodzież, służbę liturgiczną, poszczególne grupy i wspólnoty. Udział we wspólnym uczczeniu Eucharystii jest świadectwem naszej wiary i można za niego uzyskać odpust zupełny.
    Już teraz dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i za dekorację.
  1. Serdecznie prosimy o zbiórkę płatków kwiatowych na procesję Bożego Ciała – specjalny koszyk wystawiony jest w kruchcie.
  1. Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała podczas wieczornych Eucharystii dziękować będziemy naszemu Panu za dar Jego Ciała i Krwi.
  1. W piątek:
    – nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    – o godz. 19.30 zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu biblijnym (salka).
  1. W przyszłą niedzielę:
    – o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem
    – taca w tym dniu stanowić będzie miesięczną zbiórkę gospodarczą
  1. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej.
    Kierujemy także zaproszenie : dla dziewcząt i chłopców do Oazy Dzieci Bożych i scholi dziecięcej. Zapisać można się (po akceptacji rodziców) w zakrystii lub kancelarii.
  1. Zapraszamy młodzież na wyjazd do Medjugorie na Festiwal Młodych w dniach: 30 lipca – 8 sierpnia (10 dni). Informacje na temat warunków uczestnictwa podane są w gablocie, zaś zapisy w zakrystii lub kancelarii do dnia 15 czerwca.
  2. Serdecznie prosimy o zbiórkę płatków kwiatowych na procesję Bożego Ciała – specjalny koszyk wystawiony jest w kruchcie.
  1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
  1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają naszą Parafię. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom Dnia Dziecka Bożego! Pan pobłogosławił nam pogodą, a dzieci (i dorośli) przeżyli bardzo wiele miłych chwil w czasie pokazów, zabaw, gier, warsztatów i w naszej kawiarence. W sposób szczególny dziękujemy indywidualnym  – często anonimowym – sponsorom i darczyńcom, ich listę można zobaczyć w gablocie. Nasz festyn nie byłby możliwy bez zaangazowania pana Artura Moczarskiego , bez pomocy i pracy wolontariuszy wspólnot parafialnych, zwłaszcza Domowego Kościoła. Dziękujemy także młodzieży z wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 5 i podopiecznym oraz opiekunom ze świetlicy środowiskowej „Dom Jana Pawła II”, członkom Stowarzyszenia „Sprawni Razem” oraz tancerkom Wulkanu.
    Koszty organizacji przedsięwzięcia sięgających 12 tys. złotych pokrywamy dzięki wsparciu z budżetu Miasta Piastowa i środkom Stowarzyszenia Możesz oraz wpływom z loterii parafialnej. Kwota pozostała do dyspozycji po opłaceniu rachunków – czyli 1 tys złotych trafiła na parafialny fundusz charytatywny.
    Cieszymy się, że udało się obdarować wiele dzieci, mało kto odszedł z pustymi rękami – w loterii i konkursach do wygrania był m.in. rower, hulajnoga elektryczna, klocki Lego i wiele innych nagród. Prosimy rodzinę, która wygrała bilety do parku rozrywki o kontakt  w celu odbioru biletów.
  1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.