OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

31 lipca 2022

1. W poniedziałek, 1 sierpnia obchodzić będziemy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszej Parafii w intencji bohaterów tamtych dni modlić się będziemy podczas dzisiejszej Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Plan miejskich obchodów umieszczony jest w gablocie.
  1. We wtorek, 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki to: pobożne nawiedzenie katedry lub kościoła parafialnego, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary i zachowanie stanu łaski uświęcającej.
  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
    – poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
    – w czwartek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana
    – w sobotę – Przemienienie Pańskie ; msza poranna i wieczorna w tym dniu sprawowana będzie ze święta.
  1. W tym tygodniu przypada także: pierwszy czwartek , piątek i sobota sierpnia.
    W czwartek po wieczornej Eucharystii odmówimy Koronkę do Bożego miłosierdzia
    W piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty – od godz. 17:30. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
    W sobotę, poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00– zapraszamy serdecznie.
  1. Następna niedziela będzie pierwszą w nowym miesiącu, o godz. 18.15 (przed Mszą wieczorną) zapraszamy do modlitwy różańcowej.
  1. Sierpień jest miesiącem, podczas którego modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie. Plaga alkoholizmu i narkomanii zataczająca szerokie kręgi jest stale wezwaniem do podjęcia abstynencji i umartwienia w tej intencji.
  1. Zapraszamy wszystkich chętnych na rekolekcje w drodze. Z Warszawy rusza kilka pielgrzymek do Częstochowy; osoby z naszej Parafii mogą dołączy się do Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej w dn.: 5-14 sierpnia do grupy Biało-Złoto-Fioletowej – grupie tej będzie towarzyszył ks. Grzegorz. Zapisy i informacje na stronie http://www.wapm.waw.pl/
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodźców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
  1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2023. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie prosimy o wcześniejszą rezerwację.
  1. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.