Siedemnasta niedziela zwykła

24 lipca 2022

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się obchody 23. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Zwracamy się do wszystkich użytkowników dróg, którym patronuje św. Krzysztof – zwłaszcza do kierowców, motocyklistów, rowerzystów o ostrożną, rozsądną jazdę. O takie samo zachowanie apelujemy także do pieszych. Po zakończeniu każdej Mszy błogosławić będziemy kierowców i ich pojazdy.
 1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
  – w poniedziałek – św. Jakuba, apostoła
  – we wtorek – św. Joachima i Annę , rodziców NMP
  – w piątek – św. Martę, Marię i Łazarza
 1. W następną niedzielę, 31 lipca modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej w intencji powstańców warszawskich.
 1. Wakacje to sposobny czas na pogłębienie swojej wiary przez np. uczestnictwo w pielgrzymkach. W szczególny sposób zapraszamy młodzież i dorosłych do dołączenia do Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej w dn. : 5-14 sierpnia do grupy Biało-Złoto-Fioletowej. Z naszej Parafii grupie tej będzie towarzyszył ks. Grzegorz. Zapisy i informacje na str.: wapm.pl
 1. Z powodu wakacyjnych wyjazdów następne spotkanie biblijne odbędzie się 19 sierpnia.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodźców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
 1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2023. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie prosimy o wcześniejszą rezerwację.
 1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Marek CHOLEWA. Najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłego w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com