DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2022

1. Od następnej niedzieli powraca tradycyjny układ Mszy niedzielnych – odprawiane będą one o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

2. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
– w sobotę – św. Grzegorza, papieża (poranna Msza św.)

3. W czwartek, 1 września: – wspominać będziemy 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszystkich, którzy polegli w tamtych tragicznych latach polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu.

4. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego odprawiona zostanie w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 , wtedy także pobłogosławione zostaną tornistry i podręczniki dzieci rozpoczynających naukę w szkole (klasy pierwsze). Zapraszamy ich serdecznie wraz z rodzicami.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. – w czwartek po wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich słowami Koronki do Bożego miłosierdzia – w piątek zapraszamy do uczczenia Bożego Serca – spowiedź od godz. 16.30; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. o godz.18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. – w sobotę poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00.

6. Spotkanie biblijne odbędzie się w piątek o godz. 19.30 – wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. W następną niedzielę (pierwszą we wrześniu) przed Mszą wieczorną – o godz. 17.15 modlić się będziemy słowami różańca w intencji wszystkich poległych na wojnie

8. We wrześniu rozpoczniemy zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych oraz wszystkich starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do kancelarii lub po Mszach św. do zakrystii.

9. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2023.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.

11. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodzców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.

13. Przy wyjściu ze świątyni można wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę ze zniszczonego wojną Aleppo, którą opiekuje się nasza Parafia. To nasza sierpniowa zbiórka dla nich. Dziękujemy za wsparcie.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com