DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18 września 2022

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Oddziaływania – z troską pochylamy się nad pracą ludzi mediów i prosimy o rzetelność i odpowiedzialność w przekazywaniu wiadomości i komentowaniu rzeczywistości.Jednocześnie zachęcamy do lektury prasy katolickiej.w kiosku parafialnym każdy z nas niezależnie od wieku może i powinien znaleźć właściwą dla siebie lekturę.Często jest to dobry pomysł na drobny upominek dla kogoś bliskiego.Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” dołączona jest kolejna płyta CD z serii „BIBLIA AUDIO”.

W naszej parafii można stale nabyć następujące czasopisma:

Dla osób dorosłych:

Niedziela,Gość Niedzielny,Źródło,Różaniec,Egzorcysta,Arka,Głos Ojca Pio,Rycerz Niepokalanej,Znak Pokoju,Moja Rodzina,W Naszej Rodzinie,Któż jak Bóg,Wychowawca,Miłujcie się

Dla dzieci:

Anioł Stróż,Mały Gość Niedzielny,Mały Promyczek,Promyczek Dobra,Staś

2. Dzisiaj po wieczornej Mszy Św. odbędzie się wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem

3. Jest jeszcze wolna intencja mszalna w najbliższy czwartek o 7.00 rano

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:

– w środę – święto Św.Mateusza ,Apostoła i Ewangelisty

– w piątek – wspomnienie Św.Ojca Pio z Pietrelciny,prezbitera

5. We wtorek o godz.19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców klas komunijnych – trzecich,w kościele

6. W sobotę zapraszamy wszystkie dzieci na godz.10.00 na spotkanie Dzieci Bożych w salce

7. W przyszłą niedzielę:

– w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy wspomóc będzie można rodzinę z Aleppo,która opiekuje się nasza parafia

– taca stanowić będzie miesięczna zbiórkę gospodarczą

8. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2023.Wszystkim Państwu,którym zależy na konkretnym terminie (rocznica chrztu,ślubu,śmierci,urodziny,imieniny),czy też na Mszach Św. Gregoriańskich zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji.Jednocześnie przypominamy,iż Msze niedzielne o godz.10.00 i środowe o godz.18.00 odprawiane są w intencjach zbiorowych,istnieje zatem zawsze możliwość dołączenia do nich swoich próśb.

9. Zachęcamy wszystkich chłopców,którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Św. (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej – zapisy w zakrystii po uprzedniej akceptacji rodziców

10. Trwają zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania do końca września. Młodzież klas ósmych oraz wszystkich starszych,którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.

Już w niedzielę 2 października po Mszy Św. Wieczornej o godz.19.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych przygotowaniem do sakramentu bierzmowania na wspólne spotkanie w kościele.Na spotkanie zapraszamy obowiązkowo również rodziców młodzieży niepełnoletniej.

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej parafii,także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.

12. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie,wspomóc też możemy uchodźców ofiara składaną do skarbonki przy drzwiach głównych

13. W najbliższą sobotę, 24 września czeka nas ważne wydarzenie.O godz.17.30 zostanie przywieziony obraz Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy i Strażniczki Polski, kopia wizerunku z kościoła OO.Jezuitów w Warszawie na Starym Mieście.Obraz Matki Bożej będzie przebywał w naszym kościele przez cały tydzień, do piątku – 30 września włącznie.Szczegółowy program Nawiedzenia zamieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.Znajdźmy czas,aby pomodlić się przez przyczynę naszej Matki i skorzystać z łask tej peregrynacji w parafii.

14. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp.Marianna Nieznaj.W pokornej modlitwie polecajmy ją Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

24 IX – 30 IX 2022 Peregrynacja kopii obrazu

MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

Patronki Warszawy, Strażniczki Polski

Dzień Prowadzenie Porządek nabożeństw

24 IX

WYKŁAD

17.30 – Wprowadzenie do kościoła i powitanie Matki Bożej w kopii obrazu MB Łaskawej, słowo Księdza Proboszcza. Modlitwa do MB Łaskawej przed Najświętszym Sakramentem.

18.00 – Msza święta

18.45 – Wykład Pani Ewy Storożyńskiej, o historii obrazu MB Łaskawej.

19.30 – Apel Jasnogórski

Po Apelu – możliwość zakupu książek autorstwa Pani Ewy Storożyńskiej.

25 IX

WYKŁAD 17.30 – Różaniec

18.00 – Msza Święta

18.45 – Wykład Pani Ewy Storożyńskiej n.t. CUDU NAD WISŁĄ 1920 r.

19.30 – Apel Jasnogórski

Po Apelu – możliwość zakupu książek autorstwa Pani Ewy Storożyńskiej.

26 IX

ŻYWY RÓŻANIEC

WSPÓLNOTA KAPŁAŃSKA

18.00 – Msza Święta

18.45 – Modlitwa za Ojczyznę, o pokój w sercach, w Polsce i na świecie. za Kościół, kapłanów, parafian o potrzebne łaski: wiarę, nadzieję, miłość, wierność Bogu

27 IX

WSPÓLNOTY NEOKATECHUME-

NALNE

18.45 – Procesja wokół kościoła, Suplikacje

19.00 – Modlitwa o łaskę spotkania z Chrystusem osób oddalonych, wątpiących i niewierzących oraz o łaskę spowiedzi i powrotu do Kościoła.

28 IX

DOMOWY KOŚCIÓŁ

SCHOLA

18.45 – Za rodziny, by Bogiem silne, żyły na wzór Świętej Rodziny

29 IX

WSPÓLNOTA

NAJŚWIETSZEJ MARYI PANNY

i św. JÓZEFA

18.00 – Msza Święta

18.45 – By Maryja Niepokalana, Pełna Łaski, zawsze była wychwalana, czczona i kochana

30 IX

Grupa UWIELBIENIA

18.00 – Msza Święta

18.45 – Podziękowanie Matce Bożej za wszelkie łaski i opiekę, za obecność wśród nas, pieśni uwielbienia.

19.20 – 19.30 – Pożegnanie kopii obrazu MATKI BOŻEJ ŁAKAWEJ,

Słowo Księdza Proboszcza