DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2022

1. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie (salka)
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    • we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
    • w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    • w czwartek – NMP Bolesną
    • w piątek – św. męczenników Korneliusza i Cypriana; w tym też dniu podczas wieczornej Mszy przyzywać będziemy także wstawiennictwa św. Jana Pawła II
    • w sobotę – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa (poranna Msza św.)
  1. W czwartek zapraszamy na zebrania:
    • o godz. 20.00 rodziców ministrantów
    • o godz. 21.00 lektorów
  1. W piątek zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej – początek o 19.30 w salce.
  1. W następną niedzielę po wieczornej Mszy św. odbędzie się wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2023.
  1. Trwają zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych oraz wszystkich starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do kancelarii lub do zakrystii.
  1. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej – zapisy, po akceptacji rodziców w zakrystii.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodźców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.
  1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Maria ŁYSZKOWICZ. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłą polecajmy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….