DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 października 2022

1. Dzisiaj:
    – z okazji 44 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Jego krwi
    – o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem
  1. W tym tygodniu wspominać w liturgii będziemy:
    – w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    – we wtorek – św. Łukasza, Ewangelistę (dzień modlitw za pracowników służby zdrowia)
    – w środę – bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana naszej Archidiecezji i męczennika
    – w czwartek – św. Jana Kantego, prezbitera
    – w sobotę – św. Jana Pawła II, papieża (poranna Msza św.)
  1. W poniedziałek zapraszamy do sakramentu pokuty dzieci klas czwartych – początek o godz. 16.30 w kościele.
  1. W piątek o godz. 19.30 odbędzie się spotkania ze Słowem Bożym (salka), zachęcamy do udziału
  1. W następną niedzielę, Niedzielę Misyjną:
    – taca stanowić będzie zbiórkę na misje św.
    – o godz. 15.30 zapraszamy kandydatów do sakr. bierzmowania na I katechezę
  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie: w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.15.
    Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.15.
    Cieszy nas bardzo rozwijająca się grupa rodziców modlących się na różańcu w intencji swoich dzieci. Jeśli ktoś pragnie dołączyć do tej wspólnoty to prosimy o kontakt w zakrystii bądź kancelarii.
  1. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2023.
  1. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.
  1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie, wspomóc też możemy uchodźców ofiara składaną do skarbonki przy drzwiach głównych
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zwracamy się z prośbą do tych spośród Państwa, którzy w ostatnim czasie zamieszkali na terenie naszej parafii w nowo wybudowanych blokach i domkach jednorodzinnych o kontakt z kancelarią lub po Mszy świętej w zakrystii. Pragniemy uaktualnić spis ulic, domów i bloków przed tegoroczną wizytą duszpasterską – kolędą.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku; w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.
  1. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Feliks KOKOT i śp. Ryszard ORŁOWSKI. W pokornej modlitwie polecajmy ich dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
  1. Dziś, w Dzień Papieski – zgodnie z wolą Episkopatu (list odczytany w ubiegłą niedzielę) przed kościołem można złożyć do puszki ofiarę na rzecz stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.