PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2022 r.

 1. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku i troski w przygotowanie i poprowadzenie w ubiegłą niedzielę uroczystości odpustowych. Słowa te kierujemy zwłaszcza do całej Służby Liturgicznej, do scholi parafialnej, wszystkich grup i wspólnot, do stałych pracowników Parafii.
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Oczekując na cud narodzin w Betlejem, tzn. przeżywając Adwent czynimy to z radością, ale i z postawą wzmożonej czujności i modlitwy. Tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III niedzielę Adwentu, 11 grudnia; poprowadzi je ks. dr Jacek Rosa z Siedlec.
 1. Dzisiaj :
  – podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się obrzęd promocji ministrantów na kolejne stopnie oraz przyjęcia dotychczasowych kandydatów do ich grona
  – o godz. 15.30 zapraszamy na katechezę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. (kaplica)
 1. Dzisiaj także zapraszamy na katechezę liturgiczną dotyczącą Adwentu. To okazja, by spojrzeć na rozpoczynający się okres od strony historycznej, biblijnej i liturgicznej. Wszyscy są serdecznie zaproszeni – zwłaszcza dorośli i młodzież – początek o godz. 17.00 w kościele.
 2. Uroczysta Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – zwana Roratnią – będzie odprawiana w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony. Tace na mszach roratnich przeznaczone zostaną m.in. na dom samotnej matki.
 3. W Adwencie zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową – Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00. Modlitwa ta, prowadzona przez Wspólnoty Neokatechumenalne jest dobrym duchowym przygotowaniem do nadchodzących świąt.
 4. W środę obchodzić będziemy w liturgii święto św. Andrzeja, Apostoła
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek po wieczornej Mszy modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich słowami Koronki do Bożego miłosierdzia
W piątek zapraszamy do sakramentu pokuty od godz. 16.30; Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. o godz.18.00 Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
W sobotę, poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00– zapraszamy serdecznie.

 1. W piątek zapraszamy na Spotkanie biblijne, początek o godz. 19.30 (salka)
 1. W przyszłą niedzielę:
  – obchodzony będzie Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie – po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na ten cel
  – rozpocznie się doroczna akcja pomocy potrzebującym. U stóp ołtarza, przez kolejne niedziele, podczas mszalnego obrzędu przygotowania darów, będzie można złożyć dar pieniężny dla osób potrzebujących z naszej Parafii. Za pozyskane środki będziemy mogli przygotować podarunki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii i wesprzeć parafialny fundusz charytatywny. Ofiara ta pozwala nie tylko na okazjonalną pomoc, lecz w ciągu roku umożliwia wspieranie wielu rodzin, będących w trudnej sytuacji.

W następną niedzielę także:

o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych ( trzecich)

– o godz. 17.15 zapraszamy na różaniec (I niedziela miesiąca)

– o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie młodzież.

 1. Można jeszcze składać kartki z imionami zmarłych do modlitwy wypominkowej. Od następnej niedzieli lista wszystkich zgłoszonych do tej modlitwy umieszczona będzie w gablocie.
 1. W sklepiku parafialnym, oprócz bieżących wydań wielu czasopism religijnych można nabyć także kalendarze religijne na rok 2023, karty świąteczne, akcesoria kolędowe, lampiony roratnie. Od dzisiaj można nabyć tam także poświęcone opłatki wigilijne. To wyjątkowy znak chleba, starajmy się nabywać je nie w miejscu przypadkowym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są także wsparciem dla jednego z zakonów kontemplacyjnych, w którym siostry trudniąc się ich wypiekiem zarabiają na swoje utrzymanie. W sklepiku można także nabyć adwentowe świece Caritas.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej parafii, także poprzez wpłaty na konto przez specjalne blankiety umieszczone przy wyjściu.
 1. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W najbliższym tygodniu pragniemy nawiedzić mieszkańców domków w następującym porządku:

Poniedziałek, 28 listopada – ul.Zbigniewa, Leśmiana, Herberta, Brzechwy, Dąbrowskiej, Wyspiańskiego, Korczaka, Lechonia i Bohaterów Wolności
Wtorek,29 listopada – ul.Tuwima, Długosza, Miłosza
Środa,30 listopada – ul. Nałkowskiej, Norwida, Sobieskiego, Piasta
Czwartek, 1 grudnia– ul.Sułkowskiego, Łukasińskiego
Piątek, 2 grudnia – I piątek – nie ma kolędy
Sobota, 3 grudnia
– ul. Piłsudskiego, Kościuszki, Pułaskiego, Okrzei.

 

 

Poniedziałek, 5 grudnia – ul. Bema, Dąbrowskiego, E. Plater, Wysockiego, Żbikowska.
Wtorek, 6 grudnia – ul. Kurpińskiego, Ogińskiego, Skorupki, Paderewskiego (Piastów: od Boh. Wolności do Żbikowskiej).
Środa, 7 grudnia – ul. Bąki, Tęczowa, Paderewskiego (na terenie Pruszków-Bąki)
Czwartek, 8 grudnia – ul. Chabrowa, Kwiatów Polskich, Rumiankowa, Kwitnąca.
Piątek, 9 grudnia – ul. Słonecznikowa, Żbikowska (osiedle EKO)
Sobota, 10 grudnia – BLOKI : Gałczyńskiego 31, 31a, 31b.

 

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom; a mieszkańców bloków na Gałczyńskiego prosimy o odbiór karteczek no kolędzie w zakrystii.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników.

 1. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Stanisław Zabost. W pokornej modlitwie polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek …
 1. Przy wyjściu wspomóc można ofiarą do puszki rodzinę z Aleppo, którą opiekuje się nasza parafia; to nasza listopadowa zbiórka dla nich.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com