DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
4 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj odbędą się:
 • o godz. 15.00 Msza św. rodziców i dzieci klas komunijnych ( trzecich)
 • o godz. 17.15 różaniec (I niedziela miesiąca)
 • o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowe
 1. W Adwencie zapraszamy na:
  – Msze św. roratnie ku czci NMP od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony
  – Modlitwę poranna – Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00
 1. Wtorek, 6 grudnia to wspomnienie dobrego biskupa – św. Mikołaja – nie zapomnijmy obdarować dzieci (a może i dorosłych) choćby drobnym upominkiem.
 1. W czwartek, 8 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św., odprawione zostaną o godz.: 7.00 i 18.00.
  O godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Godzinę Łaski (osoby nie mogące przyjść, mogą łączyć się z nami duchowo).
 2. W piątek zachęcamy do udziału w Spotkaniu biblijnym, początek o godz. 19.30 (salka)
 1. W następną niedzielę , 11 grudnia:
 • rozpoczną się rekolekcje adwentowe i trwać będą do środy, 14 grudnia włącznie; poprowadzi je ks. dr Jacek Rosa z Siedlec.
 • o godz. 15.30 odbędzie się katecheza dla kandydatów do bierzmowania
 1. W sklepiku parafialnym, oprócz czasopism religijnych można zaopatrzyć się w kalendarze religijne na nowy rok, karty świąteczne, akcesoria kolędowe, lampiony roratnie. Są tam także poświęcone opłatki wigilijne. To wyjątkowy znak chleba, starajmy się nabywać je nie w miejscu przypadkowym. W sklepiku można także nabyć adwentowe świece Caritas.
  W kruchcie rodzice ministrantów zapraszają do nabycia stroików świątecznych wykonanych własnoręcznie przez siebie. Dochód będzie wsparciem funduszu ministranckiego.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej parafii, także poprzez wpłaty na konto przez specjalne blankiety umieszczone przy wyjściu.
 1. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W najbliższym tygodniu pragniemy nawiedzić mieszkańców domków w następującym porządku:

Poniedziałek, 5 grudnia – ul. Bema, Dąbrowskiego, E. Plater, Wysockiego, Żbikowska.

Wtorek, 6 grudnia – ul. Kurpińskiego, Ogińskiego, Skorupki, Paderewskiego (Piastów: od Boh. Wolności do Żbikowskiej).

Środa, 7 grudnia – ul. Bąki, Tęczowa, Paderewskiego (na terenie Pruszków-Bąki)

Czwartek, 8 grudnia – ul. Chabrowa, Kwiatów Polskich, Rumiankowa, Kwitnąca.

Piątek, 9 grudnia – ul. Słonecznikowa, Żbikowska (osiedle EKO)

Sobota, 10 grudniaBLOKI : Gałczyńskiego 31, 31a, 31b.


Poniedziałek – środa, 12 -14 grudnia
– rekolekcje, nie ma kolędy

Czwartek, 15 grudnia – ul. Sowińskiego, Prądzyńskiego, Żółkiewskiego, Paderewskiego od nr 55 oraz BLOKI: Miernicza 40, 41.

Piątek, 16 grudnia –Blok: ul. Studzienna 39

Sobota, 17 grudnia – Konotopa.

Plan do końca grudnia podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom; a mieszkańców bloków prosimy o odbiór karteczek no kolędzie w zakrystii.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników.

 1. W gablocie umieszczony jest spis zmarłych zgłoszonych do modlitwy wypominkowej. Został on podzielony na 3 części, przy każdej podane jest imię Księdza, u którego były one składane, oraz daty niedziel, w których kolejne części będą odmawiane. Część wypominek zgłoszonych u Ks. Proboszcza umieszczonych jest w części ks Grzegorza i ks Roberta ( na końcu, innym kolorem).

 1. Organizujemy wyjazd do Bośni i Hercegowiny na Festiwal Młodych w Medjugorie dla młodzieży w wieku: 13-18 lat. Planowany termin to: 22-31 lipca b.r. (10 dni); informacje na tablicy ogłoszeń, a zapisy u ks. Grzegorza.
 1. Piastowski Klub Krwiodawców serdecznie zaprasza na Akcję Krwiodawstwa, w sobotę 10 grudnia na terenie Liceum, przy ul. 11 listopada 2a w godz.: 9.00 – 12.30.
 1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Helena SUJKA . W pokornej modlitwie polecajmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…
 1. Obchodzimy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com