CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
18 grudnia 2022 r.

 1. Kończy się Adwent, dziś już IV niedziela czasu Oczekiwania. Płoną już pełnym światłem adwentowe świece. Spoglądamy w swoje serca, pytając: czy jestem przygotowany? czy uczestniczyłem w rekolekcjach, roratach? czy oczyściłem się w sakramencie pokuty ?
 1. Dzisiaj odbędą się:
  – o godz. 19.00 wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  – o godz. 19.00 spotkanie lektorów i uczestników kursu lektorskiego
 1. W tym ostatnim tygodniu adwentowym zapraszamy:
  – od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 na modlitwę poranną – Jutrznię
  – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 na roraty
 1. Prosimy o zgłaszanie chorych, których kapłani będą nawiedzać w ich domach przed świętami Narodzenia Jezusa.
 1. W sobotę – 24 grudnia , w wigilię Narodzenia Pańskiego o godz. 7.00 ostatnia tegoroczna Msza roratnia. Nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej – zasiądziemy wówczas w naszych domach do wspólnej wieczerzy – pamiętajmy o zwyczajowo zachowywanym poście tego dnia.
 1. Obchód Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w sobotę przed Pasterką – odmawiając psalmy i słuchając tekstów Ojców Kościoła będziemy rozważać tajemnicę Bożego Narodzenia. Modlitwę poprowadzą rodziny Domowego Kościoła – początek o godzinie 23:30
 1. Podczas Mszy pasterskiej o północy z soboty na niedzielę w uroczystej procesji wniesiemy figurkę Dzieciątka umieszczając ją w żłóbku. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki. Pozostałe Msze św. w niedzielę, 25 grudnia według porządku niedzielnego.
 1. W drugi dzień Świąt, 26 grudnia obchodzić będziemy święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika; taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 1. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W tym tygodniu pragniemy nawiedzić mieszkańców bloków w następującym porządku:

Poniedziałek, 19 grudnia – ul. Gałczyńskiego 33, 33a, 33b.

Wtorek, 20 grudnia – ul. Studzienna 2, 4, 8, 10.

Środa, 21 grudnia – ul. Korczaka 8, Tuwima 18, 20, 22, 24, 26.

Po Świętach kolęda wznowiona będzie w środę 28 grudnia:

Środa, 28 grudnia – ul. Studzienna 12, 14, 16, 35; Miernicza 36, 36a, 38; Ogińskiego 18, 22.

Czwartek, 29 grudnia – ul. Ogińskiego 14, 16

Piątek, 30 grudnia – ul. Ogińskiego 26.

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo prosimy o odbiór karteczek informujących o kolędzie w zakrystii.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników.

 1. Organizujemy wyjazd do Bośni i Hercegowiny na Festiwal Młodych w Medjugorie w lipcu 2023 r . dla młodzieży w wieku: 13-18 lat -informacje w gablocie, a zapisy u ks. Grzegorza.
 1. W sklepiku parafialnym, oprócz czasopism religijnych można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. To wyjątkowy znak chleba, starajmy się nabywać je nie w miejscu przypadkowym. W sklepiku są dostępne także adwentowe świece Caritas.
  W kruchcie rodzice ministrantów zapraszają do nabycia stroików świątecznych wykonanych własnoręcznie przez siebie. Dochód będzie wsparciem funduszu ministranckiego.
 1. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Jadwiga JADCZYK. W pokornej modlitwie polecajmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com