TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

11 grudnia 2022 r.

1. Rozpoczynają się dzisiaj rekolekcje adwentowe, które trwać będą do środy, 14 grudnia włącznie. Prowadzi je ks. dr Jacek Rosa, specjalista bioetyki z Siedlec.

W poniedziałek , wtorek i środę:

Różaniec : o godz. 8.30 (prosimy o jego prowadzenie członków Żywego Różańca)

Msze św. z naukami dla dorosłych o godz.: 9.00; 18.00 ; 19.30 (młodzież)

Msze św. z naukami dla dzieci o godz. 16.30.

Sakrament pokuty codziennie pół godziny przed Mszą św.

W zakrystii prosimy o zgłaszanie chorych, których kapłani będą nawiedzać w ich domach przed świętami Narodzenia Jezusa.

1. Z racji rekolekcji: w poniedziałek, wtorek i środę Msza św. roratnia odprawiona będzie o godz. 16.30. W tych dniach nie będzie Mszy o godz. 7.00.
    Od czwartku będą one odprawiane tradycyjnie o brzasku dnia.
  1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie po zakończeniu rekolekcji, czyli w czwartek i piątek.
  1. Zapraszamy na Modlitwę poranną – Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00
  1. W dniu dzisiejszym o godz. 15.30 odbędzie się katecheza dla kandydatów do bierzmowania
  1. W piątek zapraszamy wszystkich chętnych na Spotkanie z Bożym Słowem – początek o 19.30 w salce.
  1. W następną niedzielę , 19 grudnia odbędą się:
    – o godz. 19.00 wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
    – o godz. 19.00 spotkanie lektorów i uczestników kursu lektorskiego
  1. Organizujemy wyjazd do Bośni i Hercegowiny na Festiwal Młodych w Medjugorie dla młodzieży w wieku: 13-18 lat. Planowany termin to: 22-31 lipca b.r. (10 dni); informacje na tablicy ogłoszeń, a zapisy u ks. Grzegorza.
  1. W sklepiku parafialnym, oprócz czasopism religijnych można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. To wyjątkowy znak chleba, starajmy się nabywać je nie w miejscu przypadkowym. W sklepiku są dostępne także adwentowe świece Caritas.
    W kruchcie rodzice ministrantów zapraszają do nabycia stroików świątecznych wykonanych własnoręcznie przez siebie. Dochód będzie wsparciem funduszu ministranckiego.
  1. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W tym tygodniu wznowimy ją po zakończeniu rekolekcji, czyli od czwartku; pragniemy wówczas nawiedzić mieszkańców domków i bloków w następującym porządku:

Czwartek, 15 grudnia – ul. Sowińskiego, Prądzyńskiego, Żółkiewskiego, Paderewskiego od nr 55 oraz bloki: Miernicza 40, 41.
Piątek, 16 grudnia –Blok:ul. Studzienna 39
Sobota, 17 grudnia – Konotopa.

oraz w następnym tygodniu bloki:

Poniedziałek, 19 grudnia – ul. Gałczyńskiego 33, 33a, 33b.

Wtorek, 20 grudnia – ul. Studzienna 2, 4, 8, 10.

Środa, 21 grudnia – ul. Korczaka 8, Tuwima 18, 20, 22, 24, 26.

Plan do końca grudnia podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom; a mieszkańców bloków prosimy o odbiór karteczek no kolędzie w zakrystii.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników.

1. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Paweł KAPKO. W pokornej modlitwie polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…