Oktawa Narodzenia Pańskiego

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI, uroczystość

1 stycznia 2023

 1. Trwa radość z Narodzenia Jezusa w ludzkim ciele. Zachęcamy do śpiewu kolęd i praktykowania wielu rodzinnych tradycji związanych z wydarzeniami w Betlejem. Pamiętajmy, że zawsze mają one charakter religijny – przypomina o tym klęcznik ustawiony przy żłóbku – jest on zachętą do modlitwy i adoracji.

Pragniemy z głębi serca podziękować tym wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku, by te Święta były tak piękne i uroczyste. Dziękujemy:
– wspólnotom Neokatechumenalnym na czele z Ks. Grzegorzem za prowadzenie adwentowych Jutrzni o godz. 6.00;
– Ks. Robertowi za przewodniczenie i homilie podczas rorat, dzieciom i dorosłym za udział w nich;
– Panu Tadeuszowi Wolakowi, naszemu kościelnemu i nadzwyczajnemu szafarzowi Komunii św., autorowi i wykonawcy tegorocznej szopki.
– osobom, które (jak co roku) ofiarowują swój trud i czas na dekoracje stajenki i choinek;
– całej służbie ołtarza wraz z ceremoniarzami i szafarzami, wszystkim grupom zaangażowanym w staranny przebieg liturgii tych dni, na czele z pasterką;
– Kościołowi Domowemu za poprzedzającą ją Godzinę czytań;
– wszystkim Państwu, dzięki których wrażliwemu sercu i ofiarności mogliśmy przygotować świąteczne podarki dla rodzin w potrzebie z naszej Parafii.

 1. Dzisiaj jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.15 odmówimy tajemnice różańca.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego miłosierdzia w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 1. Piątek, 6 stycznia (I piątek miesiąca) to uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana tradycyjnie świętem Trzech Króli.
  Kredą w tym dniu błogosławioną zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak oni tak i my również szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. W dzisiejszych czasach takie oznaczenie ma wartość religijnego świadectwa.
  Po zakończeniu każdej Eucharystii ministranci będą rozprowadzać przygotowane przez siebie kredę i kadzidło. Ofiary złożone przy tej okazji to wsparcie funduszu ministranckiego.
  Taca tego dnia jest w całym Kościele przeznaczona na potrzeby misji świętych.
  Wszyscy katolicy mają w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy św., które odprawione zostaną w porządku niedzielnym. W dniu tym można spożywać potrawy mięsne.
 2. W imieniu organizatorów zapraszamy w piątek na VI Piastowski Orszak Trzech Króli. Iść będziemy do stajenki betlejemskiej z modlitwą o pokój; razem z nami będą wędrowali siostry i bracia z Ukrainy oraz ks. Adam Bogusz, dyrektor Ośrodka pomocy Humanitarnej ze Lwowa. Działalność Ośrodka będziemy mogli wesprzeć dobrowolną ofiarą podczas orszaku. Spotkamy się przy Willi Millera (ul. Boh. Wolności 23) o godz. 10.15. Trasa orszaku przebiegać będzie ulicami: Boh. Wolności, Sułkowskiego, Dąbrowskiego, Ogińskiego (kościół). Po Mszy św. o godz. 11.30 rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: Orszak Trzech Króli w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy.
 3. W sobotę poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00.
 4. Następna niedziela, będąca świętem Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Podczas Mszy św. odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, oraz pokropieni zostaniemy wodą, która przypomina chrzcielne obmycie.- o godz. 15.30 odbędzie się katecheza dla młodzieży przed sakr. bierzmowania
 5. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W tym tygodniu nawiedzać będziemy mieszkańców bloków w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00 w następującym porządku:

Wtorek, 3 stycznia – ul. Łukasińskiego 21, 23, 24

Środa, 4 stycznia – ul. Ogińskiego 28

Czwartek, 5 stycznia – ul. Łukasińskiego 27, 31

Piątek, 6 styczniaObjawienie Pańskie – nie ma kolędy

Sobota, 7 stycznia – ul. Łukasińskiego 33, 35, 38; Maczka 1, 3.

 

Poniedziałek, 9 stycznia – ul. Żbikowska 22, 24, 26

Wtorek, 10 stycznia – ul. Ogińskiego 20; Łukasińskiego 26

Środa, 11 stycznia – ul. Paderewskiego 24, 26 ; Żółkiewskiego 7

Czwartek, 12 stycznia – ul. Maczka 2, 4; Pułaskiego 21, 22; Sułkowskiego 29b; Żbikowska 28, 30

Piątek, 13 stycznia – ul. Żółkiewskiego 5

Sobota, 14 stycznia – ul. Żółkiewskiego 9, 11

Plan ten umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie – karteczki dostępne są w zakrystii.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodzców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 3. Organizujemy wyjazd do Bośni i Hercegowiny na Festiwal Młodych w Medjugorie w lipcu 2023 r . -informacje w gablocie, a zapisy u ks. Grzegorza.
 4. W najbliższy piątek w Miejskim Ośrodku Kultury kolędy i swoje największe przeboje wykona HALINA FRĄCKOWIAK. Poczatek o godz. 19.00, bilety są dostępne na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury oraz w kasie MOK  we czwartek, 5 stycznia, w godzinach 17-20 oraz w piątek, 6 stycznia, przed koncertem. 
 5. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Ryszarda PRZYCHODZEŃ. Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłą polecamy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com