DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

11 czerwca 2023

 1. Dzisiaj o godz. 20.00 w salce odbędzie się spotkanie wspólnoty św. Józefa. Mężczyzn chcących włączyć się w jej działalność zapraszamy serdecznie.
 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusa odprawiamy codziennie:
  – w kościele o godz. 17.30
  – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
  – we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera
  – w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, męczennika
  – w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  – w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 1. W czwartek, 15 czerwca o godz. 18.00 Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania; kandydaci gromadzą się w świątyni o godz. 17.15.
  W tym dniu nabożeństwo czerwcowe i obrzęd święcenia wianków zostaną odprawione po Mszy św. porannej.

  Próba generalna dla kandydatów i ich świadków odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00. Obecność jest obowiązkowa.

  Liturgia pokutna dla kandydatów odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Zapraszamy także ich rodziców i świadków.

 1. W piątek:
  – nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – o godz. 16.00 zapraszamy do sakramentu pokuty dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. (klasy trzecie).
  – o godz. 19.30 zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu biblijnym (salka).
 1. W sobotę, 17 czerwca odbędzie się na pruszkowskim Zniczu kolejna Parafiada – wszystkich ministrantów i lektorów zachęcamy do wzięcia udziału.
 1. W przyszłą niedzielę:
  – podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia dotychczasowych kandydatów do wspólnoty nowych ministrantów oraz podniesienie stopni liturgicznej posługi w służbie ołtarza dla pozostałych
  – wspomóc będziemy mogli ofiarą do puszki rodzinę z Aleppo, którą opiekuje się nasza Parafia.
 1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.
 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane: – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom Dnia Dziecka Bożego. W ubiegłą sobotę, przy pięknej pogodzie bawiliśmy się całymi rodzinami na placu przy kościele, który z trudem już jest w stanie pomieścić wszystkie atrakcje, stoiska i gastronomię. Jest to dla nas kolejny znak, że RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE PAN!
  Nasz festyn nie byłby możliwy bez pomocy i pracy wolontariuszy wspólnot parafialnych, zwłaszcza Domowego Kościoła.
  Dziękujemy także młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 5 i podopiecznym oraz opiekunom ze świetlicy środowiskowej „Dom Jana Pawła II”. W sposób szczególny dziękujemy indywidualnym  – często anonimowym – sponsorom i darczyńcom…
  Koszty organizacji przedsięwzięcia pokrywamy także dzięki wsparciu z budżetu Miasta Piastowa i środkom Stowarzyszenia MOŻESZ oraz wpływom z loterii z nagrodami. Kwota pozostała do dyspozycji po opłaceniu rachunków – czyli 1 tys złotych trafiła na parafialny fundusz charytatywny.
 1. Dziękujemy wszystkim za godne przeżycie procesji Bożego Ciała: osobom przygotowującym poszczególne ołtarze, osobom niosącym feretrony, obrazy, różaniec, chorągwie, służbie liturgicznej: szafarzom, lektorom, ministrantom, dzieciom i ich rodzicom. Wszystkim za liczne uczestnictwo i godne świadectwo wiary.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com