DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

11 czerwca 2023

1. Dzisiaj o godz. 20.00 w salce odbędzie się spotkanie wspólnoty św. Józefa. Mężczyzn chcących włączyć się w jej działalność zapraszamy serdecznie.
  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusa odprawiamy codziennie:
    – w kościele o godz. 17.30
    – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
    – we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera
    – w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, męczennika
    – w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
    – w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
  1. W czwartek, 15 czerwca o godz. 18.00 Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania; kandydaci gromadzą się w świątyni o godz. 17.15.
    W tym dniu nabożeństwo czerwcowe i obrzęd święcenia wianków zostaną odprawione po Mszy św. porannej.

Próba generalna dla kandydatów i ich świadków odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00. Obecność jest obowiązkowa.

Liturgia pokutna dla kandydatów odbędzie się we wtorek o godz. 19.00. Zapraszamy także ich rodziców i świadków.

1. W piątek:
    – nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – o godz. 16.00 zapraszamy do sakramentu pokuty dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. (klasy trzecie).
    – o godz. 19.30 zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu biblijnym (salka).
  1. W sobotę, 17 czerwca odbędzie się na pruszkowskim Zniczu kolejna Parafiada – wszystkich ministrantów i lektorów zachęcamy do wzięcia udziału.
  1. W przyszłą niedzielę:
    – podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia dotychczasowych kandydatów do wspólnoty nowych ministrantów oraz podniesienie stopni liturgicznej posługi w służbie ołtarza dla pozostałych
    – wspomóc będziemy mogli ofiarą do puszki rodzinę z Aleppo, którą opiekuje się nasza Parafia.
  1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane: – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom Dnia Dziecka Bożego. W ubiegłą sobotę, przy pięknej pogodzie bawiliśmy się całymi rodzinami na placu przy kościele, który z trudem już jest w stanie pomieścić wszystkie atrakcje, stoiska i gastronomię. Jest to dla nas kolejny znak, że RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE PAN!
    Nasz festyn nie byłby możliwy bez pomocy i pracy wolontariuszy wspólnot parafialnych, zwłaszcza Domowego Kościoła.
    Dziękujemy także młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 5 i podopiecznym oraz opiekunom ze świetlicy środowiskowej „Dom Jana Pawła II”. W sposób szczególny dziękujemy indywidualnym  – często anonimowym – sponsorom i darczyńcom…
    Koszty organizacji przedsięwzięcia pokrywamy także dzięki wsparciu z budżetu Miasta Piastowa i środkom Stowarzyszenia MOŻESZ oraz wpływom z loterii z nagrodami. Kwota pozostała do dyspozycji po opłaceniu rachunków – czyli 1 tys złotych trafiła na parafialny fundusz charytatywny.
  1. Dziękujemy wszystkim za godne przeżycie procesji Bożego Ciała: osobom przygotowującym poszczególne ołtarze, osobom niosącym feretrony, obrazy, różaniec, chorągwie, służbie liturgicznej: szafarzom, lektorom, ministrantom, dzieciom i ich rodzicom. Wszystkim za liczne uczestnictwo i godne świadectwo wiary.