JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18 czerwca 2023

1. Dzisiaj:
    – podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia dotychczasowych kandydatów do wspólnoty ministranckiej oraz podniesienie stopni liturgicznej posługi w służbie ołtarza pozostałych
    – o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najśw. Sakramentem
  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusaodprawiamy codziennie:
    – w kościele o godz. 17.30
    – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30
  1. W poniedziałek o godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn na spotkanie Wspólnoty św. Józefa.
  1. Kończy się rok pracy na różnych polach działalności duszpasterskiej.Dziękujemy wszystkim wspólnotom i grupom działającym w naszej Parafii za ich zaangażowanie i trud.
    W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. kończącą rok pracy formacyjnej służby liturgicznej. Zapraszamy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.,ministrantów i lektorów wraz z rodzicami oraz wszystkich chętnych. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się agapa.
  1. W piątek:
    – przeżywać będziemy Dzień Ojca. Wszystkich, którzy noszą ten zaszczytny tytuł i godność polecamy w modlitwie Panu Bogu, który jest źródłem wszelkiego ojcostwa.
    – o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców na Mszę św. kończącą rok szkolny
    – o godz. 19.30 zachęcamy do udziału w spotkaniu biblijnym
  1. W sobotę, 24 czerwca:
    – w liturgii podczas porannej Mszy św. celebrować będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
    – grupa naszych ministrantów wyjeżdża na letni obóz w Tatry, prosimy o otoczenie ich modlitwą.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego oraz wartościowych książek.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. W lipcu i sierpniu są jeszcze wolne pojedyncze intencje mszalne – ich wykaz umieszczony jest w gablocie.
  1. Przy wyjściu wspomóc będziemy mogli ofiarą do puszki rodzinę z Aleppo, którą opiekuje się nasza Parafia. Bardzo za to dziękujemy.