Dwunasta Niedziela zwykła

25 czerwca 2023

 1. W ubiegłym tygodniu zakończył się rok szkolny – to okazja, by podziękować Panu Bogu za miniony czas, za zdobytą wiedzę i wszelkie otrzymane dobro. Okres wakacji jest też sposobnością do dawania świadectwa wierze – nie zapominajmy o codziennej modlitwie i o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św.
 1. Kończy się czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: do piątku odbywać się one będą w kościele o godz. 17.30, zaś przy kapliczce na ulicy Długosza o godz. 19.30.
 1. W czwartek, 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Jest to dzień imienin wielu z nas , w tym gronie jest ks. Bp Piotr Jarecki i p. Paweł, nasz organista; niech święci Patroni wypraszają wszystkim ogrom Bożych łask. W tym też dniu osoby posługujące się dewocjonaliami (krzyż, różaniec, szkaplerz lub medalik) pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny odmawiając wyznanie wiary.
 1. W sobotę poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP, które trwać będą do godz. 9.00.
 1. Przyszła niedziela będzie pierwszą w nowym miesiącu – o godz. 18.15 (przed mszą wieczorną) zapraszamy do wspólnego różańca.
 1. W miesiącach wakacyjnych – w lipcu i sierpniu zmienia się układ Mszy św. niedzielnych. Będą one w tym okresie (od następnej niedzieli) odprawiane o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 (chrzty) i 19.00. W dni powszednie nie ma zmian.
 1. W lipcu i sierpniu są jeszcze wolne pojedyncze intencje mszalne – ich wykaz umieszczony jest w gablocie.
 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
  – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
  – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
 1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2024. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie – imienin, rocznicy urodzin, ślubu , śmierci czy też na mszach gregoriańskich – prosimy o wcześniejszą rezerwację. Jednocześnie przypominamy, iż Msze niedzielne o godz. 10.00 i środowe o godz. 18.00 odprawiane są w intencjach zbiorowych, istnieje zatem zawsze możliwość dołączenia do niej swoich próśb.
 1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Agnieszka SZARPAK. Najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłą w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek
 1. Wszystkim Państwu rozpoczynającym czas wakacyjnego wypoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com