Czternasta niedziela zwykła

9 lipca 2023

1. W miesiącach wakacyjnych – w lipcu i sierpniu zmienia się układ Mszy św. niedzielnych. Będą one odprawiane o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 (chrzty) i 19.00. W dni powszednie nie ma zmian.
  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
  • we wtorek – św. Benedykta, patrona Europy
  • w środę – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
  • w sobotę – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła (poranna Msza św.)
  1. W następną niedzielę ofiary składane na tace stanowić będą lipcową zbiórkę gospodarczą, inwestycyjną.
  2. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
  1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2024. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie – imienin, rocznicy urodzin, ślubu , śmierci czy też na mszach gregoriańskich – prosimy o wcześniejszą rezerwację.
    Jednocześnie przypominamy, iż Msze niedzielne o godz. 10.00 i środowe o godz. 18.00 odprawiane są w intencjach zbiorowych, istnieje zatem zawsze możliwość dołączenia do niej swoich próśb.
  1. W lipcu i sierpniu są jeszcze wolne pojedyncze intencje mszalne – ich wykaz umieszczony jest w gablocie.
  1. Wszystkim Państwu rozpoczynającym czas wakacyjnego wypoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.