Piętnasta niedziela zwykła

16 lipca 2023

1. Następna niedziela rozpocznie obchód XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Modlić się będziemy wówczas w intencji kierowców i wszystkich użytkowników dróg; a po zakończeniu każdej Mszy błogosławić będziemy kierowców i ich pojazdy.
    Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone przez MIVA Polska na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w odległych zakątkach globu.
  2. Przyszła niedziela – to także III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – są oni wartością i darem zarówno dla swoich rodzin, dla społeczeństwa jak i wspólnot kościelnych – w ich intencji modlić się będziemy podczas wszystkich Mszy św.
  3. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism oraz wartościowych książek, na czas wakacji.
  5. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2024. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie prosimy o wcześniejszą rezerwację.
  6. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Stanisław SIENICKI. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłego w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
  7. Wszystkim Państwu rozpoczynającym czas wakacyjnego wypoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.