DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2023

1. We wtorek, 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.Msze św. z obrzędem błogosławienia ziół i kwiatów odprawione będą o godz.: 8.00, 10.00, i 18.00.
    W tym dniu wszyscy katolicy mają obowiązek uczestniczenia w Eucharystii.
    Wspominać będziemy także 103. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”; modlimy się również w intencji wszystkich pątników (zwłaszcza z naszej parafii), którzy po trudzie pielgrzymiej drogi docierają na Jasną Górę.

2. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na 2024 rok.

3. W następną niedziele ofiary składane na tace stanowić będą sierpniową zbiórkę gospodarczą.

4. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Alwerni św. Franciszka, do sanktuariów: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, Św. Krzyża w Mogile, Arki Pana w Nowej Hucie oraz 2 zamków i wspaniałej przyrody na Szlaku Orlich Gniazd. Szczegółowe informacje znajdują się w sklepiku parafialnym i w gablocie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism oraz wartościowych książek, na czas wakacji.

7. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Michał KUBIAK. Najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłego w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…

8. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek jak i przeżywającym czas odpoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.