DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA
27 sierpnia 2023

 1. Od następnej niedzieli powraca tradycyjny układ Mszy niedzielnych – odprawiane będą one o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
 1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
  – w poniedziałek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  – we wtorek– męczeństwo św. Jana Chrzciciela
 1. W piątek, 1 września:
  – wspominać będziemy 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszystkich, którzy polegli w tamtych tragicznych latach polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu. Będzie to jednocześnie I piątek miesiąca – do sakramentu pokuty zapraszamy od godz. 17.00 ; po Mszy św. o godz.18.00 Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
 1. W sobotę poranna Msza św. rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu kontynuować będziemy podczas specjalnego nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP – zakończenie o godz. 9.00.
 1. W następną niedzielę (pierwszą we wrześniu) przed Mszą wieczorną – o godz. 17.15 modlić się będziemy słowami różańca w intencji wszystkich poległych na wojnie
 1. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego odprawiona zostanie w niedzielę 10 września o godz. 11.30 , wtedy także pobłogosławione zostaną tornistry i podręczniki dzieci rozpoczynających naukę w szkole (klasy pierwsze).
 1. Od września rozpoczynamy zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych oraz wszystkich starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do kancelarii lub po Mszach św. do zakrystii.
 1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2024.
 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
  – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
  – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Agnieszka CWYNAR. Najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłą w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
 1. Przy wyjściu ze świątyni można wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę ze zniszczonego wojną Aleppo, którą opiekuje się nasza Parafia. To nasza sierpniowa zbiórka dla nich. Dziękujemy za wsparcie.
 1. Wszystkim Państwu przeżywającym ostatnie dni czasu wakacyjnego odpoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com