DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

3 września 2023

1. Od obecnej niedzieli powraca tradycyjny układ Mszy niedzielnych – odprawiane będą o godz.: 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
  2. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji wszystkich poległych podczas ostatniej wojny
  1. W środę zapraszamy wszystkich, którzy dzieląc się swoimi zdolnościami muzycznymi i umiłowaniem śpiewu mogą włączyć się w działalność scholi (dorośli, młodzież, dzieci) – początek o 19.00.
  1. W piątek:
    – obchodzić będziemy w liturgii święto Narodzenia NMP
    – o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie grupy biblijnej
  1. W najbliższą niedzielę:
    – Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego odprawiona zostanie o godz. 11.30 , wtedy także pobłogosławione zostaną tornistry i podręczniki dzieci rozpoczynających naukę w szkole (klasy pierwsze). Zapraszamy ich serdecznie wraz z rodzicami.
    – ofiary składane na tace przeznaczone zostaną na Warszawskie Seminarium Duchowne
  1. Rozpoczynamy zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych oraz wszystkich starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu zapraszamy do kancelarii lub do zakrystii.
  1. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. (a także starszych) do dołączenia do służby liturgicznej – zapisy, po akceptacji rodziców w zakrystii.
  1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2024.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.
  1. .W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności śp. Janina PACOCHA, śp. Zbigniew GALA i śp. Zenona KRAWCZYK. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłych polecajmy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….