PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2023 r.

 1. Wyrażamy wdzięczność wobec wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku i troski w przygotowanie i poprowadzenie w ubiegłą niedzielę uroczystości odpustowych i poprzedzającej go dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Słowa te kierujemy zwłaszcza do całej Służby Liturgicznej, do scholi, wszystkich grup i wspólnot, do stałych pracowników Parafii.
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Oczekując na cud narodzin w Betlejem, tzn. przeżywając Adwent czynimy to z radością, ale i z postawą wzmożonej czujności i modlitwy.
  Tegoroczny adwentowy dzień skupienia (zamiast kilkudniowych rekolekcji ) odbędzie się w III niedzielę adwentu, 17 grudnia i poprowadzi go ks. prałat dr Matteo Campagnaro, sekretarz księdza kardynała.
 1. Dzisiaj:
  – o godz. 17.15 zapraszamy na modlitwę różańcową
  – o godz. 19.00 spotkanie lektorskie
 1. Uroczysta Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – zwana Roratnią – będzie odprawiana od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony. Tace na mszach roratnich przeznaczone zostaną m.in. na dom samotnej matki.
 2. W Adwencie zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową – Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 6.00. Modlitwa ta, prowadzona przez Wspólnoty Neokatechumenalne jest dobrym duchowym przygotowaniem do nadchodzących świąt.
 3. Środa, 6 grudnia to wspomnienie dobrego biskupa św. Mikołaja. Nie zapomnijmy obdarować drobnym upominkiem naszych bliskich.
 1. W piątek, 8 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św., odprawione zostaną o godz.: 7.00 i 18.00.
  O godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na Godzinę Łaski; upraszać będziemy powrót do Boga dla wszystkich pogrążonych w grzechu.
 1. W następną niedzielę:
  – obchodzony będzie Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie – po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na ten cel
  – trwa doroczna akcja pomocy potrzebującym. U stóp ołtarza będzie można złożyć dar pieniężny dla osób potrzebujących z naszej Parafii.
 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne:
  – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00 scholi dziecięcej (chętni starsi proszeni są o kontakt z p. Pawłem, organistą)
  – w piątek o godz. 19.30 grupy biblijnej
 1. W sklepiku parafialnym, oprócz bieżących wydań wielu czasopism można nabyć kalendarze religijne na rok 2024, karty świąteczne, akcesoria kolędowe, lampiony roratnie. Od dzisiaj można nabyć tam także poświęcone opłatki wigilijne. To wyjątkowy znak chleba, starajmy się nabywać je nie w miejscu przypadkowym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są także wsparciem dla jednego z zakonów kontemplacyjnych, w którym siostry trudniąc się ich wypiekiem zarabiają na swoje utrzymanie. W sklepiku można także nabyć adwentowe świece Caritas. W kruchcie są też dostępne stroiki świąteczne wykonane przez rodziców ministrantów- stanowić będą wsparcie funduszu ministranckiego.
 1. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W najbliższym tygodniu pragniemy nawiedzić mieszkańców domków w następującym porządku:

Poniedziałek, 4 grudnia – ul. Żbikowska 38-70 – Osiedle EKO
Wtorek, 5 grudnia – ul. Dąbrowskiego, Bema, Wysockiego
Środa, 6 grudnia – ul. E. Plater, Żbikowska
Czwartek, 7 grudnia – ul. Chopina, Karłowicza
Piątek, 8 grudnia – nie ma kolędy
Sobota, 9 grudnia – Konotopa

Poniedziałek, 11 grudnia – ul. Bąkowska
Wtorek, 12 grudnia– ul. Sułkowskiego
Środa, 13 grudnia – ul. Tuwima
Czwartek, 14 grudnia – ul. Moniuszki
Piątek, 15 grudnia– ul. Barcewicza, Skłodowskiej, Skrajna
Sobota, 16 grudnia – ul. Kościuszki, Piłsudskiego, Warszawska

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30; zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników.

 1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
  – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
  – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
 1. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Władysława KARAŚ – osoba niezwykle zasłużona dla naszej Parafii; przez wiele lat działająca aktywnie we wspólnotach neokatechumenalnych i z ogromnym zaangażowaniem i bezinteresownością prowadząca sklepik parafialny. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłą w pokornej modlitwie polecajmy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek …
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com