TRZYDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023

1. Dzisiejsza niedziela, kończąca rok kościelny poświęcona Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata jest naszą uroczystością odpustową. Do jej dobrego, duchowego przeżycia prowadziło nas wczorajsze adoracyjne trwanie przed Najświętszym Sakramentem. Cieszy nas znaczna liczba osób, które w tym czasie gromadziły się w świątyni; dziękujemy poszczególnym wspólnotom za prowadzenie.
    Główną Mszę św. odpustową odprawimy o godz. 10.00; po niej wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny /zachowując zwykłe warunki/.
  1. Dzisiaj zapraszamy:
    – o godz. 15.30 młodzież przygotowującą się do bierzmowania na katechezę
    – o godz. 19.00 młodzież uczącą się i pracującą na spotkanie (salka)
  2. W czwartek obchodzić będziemy w liturgii święto św. Andrzeja, Apostoła.
  1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota grudnia.
    – w piątek zapraszamy do uczczenia Bożego Serca – spowiedź od godz. 16.30 ( w szczególny sposób zapraszamy dzieci klas czwartych) Msza pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania.
    – W sobotę po porannej Eucharystii trwać będą do godz. 9.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
  1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne:
    – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00 scholi dziecięcej (chętni starsi proszeni są o kontakt z p. Pawłem, organistą)
    – w piątek o godz. 19.30 grupy biblijnej
  1. W następną niedzielę, 3 grudnia:
    – rozpocznie się nowy okres liturgiczny – Adwent
    – o godz. 17.15 zapraszamy na modlitwę różańcową. – o godz. 19.00 spotkanie grupy lektorskiej
    – taca w tym dniu przeznaczone będą na utrzymanie Warszawskiego Seminarium Duchownego.
  1. Przyszła niedziela to także rozpoczęcie dorocznej akcji pomocy potrzebującym. U stóp ołtarza, przez kolejne niedziele, podczas mszalnego obrzędu przygotowania darów, będzie można złożyć dar pieniężny dla osób potrzebujących z naszej Parafii.
  1. Od jutra rozpoczynamy tegoroczną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Rozpocznie się ona od mieszkańców domków, w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników.

Program wizyty duszpasterskiej będzie następujący:

Poniedziałek, 27 listopada – ul. Sobieskiego, Piasta
Wtorek, 28 listopada – ul. Okrzei, Lisa Kuli, Żółkiewskiego, Pułaskiego, Paderewskiego od nr 55
Środa, 29 listopada – ul. Łukasińskiego, Sowińskiego, Prądzyńskiego
Czwartek, 30 listopada – ul. Paderewskiego (od Bohaterów Wolności do Żbikowskiej), Ogińskiego, Kurpińskiego
Piątek, 1 grudnia– I piątek, nie ma kolędy
Sobota, 2 grudnia – nie ma kolędy

Poniedziałek, 4 grudnia – ul. Żbikowska 38-70 – Osiedle EKO
Wtorek, 5 grudnia – ul. Dąbrowskiego, Bema, Wysockiego
Środa, 6 grudnia – ul. E. Plater, Żbikowska
Czwartek, 7 grudnia – ul. Chopina, Karłowicza
Piątek, 8 grudnia – nie ma kolędy
Sobota, 9 grudnia – ul. Konotopa

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji sąsiadom.

1. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, za których – jako Parafia – modlić się będziemy przez cały rok w wypominkach; kartki te składamy do końca listopada. Od następnej niedzieli lista wszystkich zgłoszonych do tej modlitwy umieszczona będzie w gablocie.
  1. Wczoraj, w sobotę po rocznym okresie przygotowania ksiądz biskup uroczyście promował nowych lektorów dla naszej Archidiecezji. W ich gronie jest 6 naszych ministrantów, gratulujemy im serdecznie i dziękujemy ich rodzicom za zaangażowanie, zachętę i dobry przykład. Są to: Stanisław Czułada, Jakub Moczarski, Przemysław Wolnicki, Mateusz Pawlikowski, Paweł Zaleśny i Maciej Jaźwiński.
  2. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu
  1. Zachęcamy do lektury bieżącej prasy katolickiej a od następnej niedzieli w sklepiku dostępne będą także poświęcone opłatki i adwentowe świece Caritas. Dzisiaj zapraszamy na kiermasz książki katolickiej. Jest to okazja do nabycia (w dobrej cenie) ciekawych książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Mogą stać się lekturą dla nas albo prezentem dla najbliższych. Dochód ze sprzedaży książek przeznaczymy na dofinansowanie funduszu charytatywnego. Książki będzie można nabyć w kruchcie po każdej Mszy Świętej.
  1. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Cecylia MAŃKO i śp. Kazimierz KRZYWIŃSKI. Najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłych polecajmy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek …