2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

CHRZEST PAŃSKI, święto

7 STYCZNIA 2024

1. W dniu dzisiejszym kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Wspomnienie chrztu Jezusa jest dla nas okazją do pogłębionej refleksji i wdzięczności wobec Pana Boga za dar naszego chrztu, jest zachętą do modlitwy za tych, których postawił na drodze naszej wiary – rodziców i chrzestnych.
    Od dnia jutrzejszego rozpoczyna się okres zwykły w liturgii, choć tradycyjnie do dnia 2 lutego szopka przypominać nam będzie o Tajemnicy Wcielenia.
  2. Dzisiaj odbędą się:
    – o godz. 15.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania
    – o godz. 17.15 modlitwa różańcowa
    – o godz. 19.00 spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca
  1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
    – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00 scholi dziecięcej (chętni starsi proszeni są o kontakt z p. Pawłem)
    – w piątek o godz. 19.30 grupy biblijnej
  1. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. Pragniemy podać plan kolędy na najbliższe 2 tygodnie, tzn. do dnia 20 stycznia. W tym tygodniu pragniemy nawiedzić mieszkańców domków w następującym porządku:

Poniedziałek, 8 stycznia, – ul. Miernicza
Wtorek, 9 stycznia – ul. Bąki, Rumiankowa
Środa, 10 stycznia, – ul. Kwiatów Polskich, Kwitnąca, Tęczowa, Paderewskiego (na terenie Pruszkowa)
Czwartek, 11 stycznia, – ul. Chabrowa, Słonecznikowa
Piątek, 12 stycznia, – ul. Kasprowicza
Sobota, 13 stycznia – BLOKI : ul. Sowińskiego 19 i 21.

Bloki:

15 stycznia, poniedziałek – ul. Sowińskiego 23
16 stycznia, wtorek – ul. Żółkiewskiego 9 , 11
17 stycznia, środa – ul. Żółkiewskiego 5 , 7
18 stycznia, czwartek – ul. Pułaskiego 21 , 22
19 stycznia, piątek – ul. Piasta 24
20 stycznia, sobota – ul. Paderewskiego 24 , 26

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Bardzo prosimy mieszkańców domków o przekazanie informacji sąsiadom, zaś mieszkańców bloków zapraszamy do zakrystii po karteczki informujące o kolędzie, które zawieszone będą na klatkach schodowych. Nowych mieszkańców bloków prosimy serdecznie o kontakt z zakrystią lub kancelarią. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników. Z uwagi na krótszy czas adwentu i zbliżający się okres Wielkiego Postu zaplanowana kolęda odbywać się będzie także podczas szkolnych ferii; oczywiście, gdyby proponowany termin nie był dla Państwa możliwy – zawsze istnieje możliwość przełożenia go na czas późniejszy, podczas kolędy dodatkowej (zapisy w kancelarii).

1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można zaopatrzyć się w wartościowe książki oraz bieżące tygodniki religijne