II NIEDZIELA ZWYKŁA

14 STYCZNIA 2024

1. W czwartek rozpoczyna się Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, który zakończy święto Nawrócenia św. Pawła w dniu 25 stycznia.
  2. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego (salka)
  1. W następną niedzielę, 21 stycznia, Niedzielę Słowa Bożego obchodzić będziemy Dzień Babci i a dzień później Dzień Dziadka – jest to dla nas okazja, by z miłością i wdzięcznością pomodlić się za nich. Dla wszystkich żyjących już teraz upraszamy wiele Bożych łask, zmarłych zaś polecamy Bożemu Miłosierdziu.
  2. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. Pragniemy podać plan kolędy w blokach na najbliższe 2 tygodnie, tzn. do dnia 27 stycznia.

15 stycznia, poniedziałek – ul. Sowińskiego 23
16 stycznia, wtorek – ul. Żółkiewskiego 9 , 11
17 stycznia, środa – ul. Żółkiewskiego 5 , 7
18 stycznia, czwartek – ul. Pułaskiego 21 , 22
19 stycznia, piątek – ul. Piasta 24
20 stycznia, sobota – ul. Paderewskiego 24 , 26

22 stycznia, poniedziałek – ul. Ogińskiego 26 , 28; Piasta 26
23 stycznia wtorek – ul. Ogińskiego 14, 20, 22
24 stycznia, środa – ul. Żbikowska 26, 28
25 stycznia, czwartek – ul. Ogińskiego 16, 18
26 stycznia, piątek – ul. Maczka 2, 4; Sułkowskiego 29b
27 stycznia sobota– ul. Maczka 1, 3; Żbikowska 24, 30.

Plan ten podany jest w gablocie i na stronie internetowej. W zakrystii są przygotowane specjalne karteczki informujące o kolędzie – bardzo prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu ich na klatkach schodowych. Nowych mieszkańców prosimy o kontakt z zakrystią lub kancelarią. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Gdyby proponowany termin nie był dla Państwa możliwy – można przełożyć go na czas późniejszy, podczas kolędy dodatkowej (zapisy w kancelarii).

1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje na mszach porannych od wtorku do piątku.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można zaopatrzyć się w wartościowe książki oraz bieżące tygodniki religijne
  1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Andrzej MICHALAK; najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłego polecajmy w pokornej modlitwie miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….