IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28 stycznia 2024

1. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne:
    – we wtorek o 19.00 z rodzicami dzieci klas czwartych
    – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00 scholi dziecięcej (chętni starsi proszeni są o kontakt z p. Pawłem, organistą)
    – w piątek o godz. 19.30 grupy biblijnej
  1. W piątek, 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Kościół obchodzi wówczas Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich. Pamiętajmy o tej jakże licznej rzeszy osób, które poprzez osobiste wyrzeczenia wspierają dzisiejszy świat wieloraką duchową pomocą. Msze św. odprawione zostaną o godz.: 7.00; 9.00 ; 18.00 i 19.30.
    Ofiary składane na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone na zakony klauzurowe.
    Prosimy o przyniesienie ze sobą świec (gromnic) wraz z ich osłonką.
  1. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP – zakończenie o godz. 9.00.
  1. W następną niedzielę zapraszamy:
    – o godz. 15.30 na katechezę kandydatów do bierzmowania
    – o godz. 17.15 na modlitwę różańcową
  1. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. Pragniemy podać plan kolędy w blokach na najbliższe 2 tygodnie, tzn. do dnia 10 lutego.

29 stycznia, poniedziałekul. Gałczyńskiego 31, 31a

30 stycznia, wtorekul. Gałczyńskiego 31b, 33; Rozbrat 3

31 stycznia, środaul. Gałczyńskiego 33a; 33b

1 lutego, czwartekul. Łukasińskiego 21; 23; 24; 26

2 lutego, piątek , Ofiarowanie Pańskie, I piątek

3 lutego, sobota ul. Łukasińskiego 33; 35; 38; Żbikowska 22

5 lutego, poniedziałek ul. Łukasińskiego 27; 31

6 lutego, wtorek ul. Korczaka 8

7 lutego, środa ul. Tuwima 18; 20; 22; 24; 26

8 lutego, czwartek – ul. Miernicza 40

9 lutego, piątek – ul. Gałczyńskiego 31

10 lutego, sobotaul. Miernicza 26; 36; 36a; 38; 41.

Plan ten umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie – karteczki dostępne są w zakrystii. Nowych mieszkańców prosimy o kontakt z zakrystią lub kancelarią. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00.

Osoby, które nie mogły być obecne w trakcie kolędy, a pragną przyjąć kapłana w swoim domu zapraszamy do terminów dodatkowych – zapisy w zakrystii i kancelarii.

1. Kierujemy zachętę do tych osób (spośród dorosłych), którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania – informacje i zapisy u Ks. Grzegorza.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.