VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lutego 2024

1. Dzisiaj zapraszamy na spotkania:
    – o godz. 16.45 mężczyzn tworzących Wspólnotę św. Józefa
    – o godz. 19.00 młodzież (uczącą się, pracującą) – salka
  1. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W najbliższą środę, zwaną Popielcową przyjmiemy na siebie znak popiołu, przypominający o kruchości życia i będący wezwaniem do nawrócenia. Msze św. z pobłogosławieniem i posypaniem głów popiołem odprawione zostaną o godz.: 7; 9; 18 i 19.30.
    W tym dniu obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Po każdej Mszy św. w odpowiedzi na apel Episkopatu odbędzie się zbiórka dla ofiar wojny na Ukrainie.
    W środę kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  1. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki:
    – dla dzieci o godz. 17.15
    – dla młodzieży i osób dorosłych po Mszy wieczornej (ok. 18.30). Gorzkie Żale, połączone z kazaniami pasyjnymi celebrować będziemy w wielkopostne niedziele o godz. 17.15.
    Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Zachęcamy do uczczenia znaku krzyża w przestrzeni naszego życia. Zatroszczmy się o wizerunki Ukrzyżowanego na naszych ulicach, w naszych domach, miejscach pracy. Także w prezbiterium umieszczony zostanie krucyfiks – niech jego ucałowanie będzie znakiem miłości do Jezusa.
  1. Nie zapominajmy w tym czasie o ludziach potrzebujących – skarbonka z przeznaczeniem na jałmużnę umieszczona będzie przy wspomnianym krzyżu adoracyjnym.
  1. Rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Wiele osób podejmuje wówczas przyrzeczenia abstynenckie, zachęcamy do nich.
  1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich na spotkanie z Bożym Słowem (grupa biblijna)
  1. W następną niedzielę:
    – o godz. 15.30 Msza św. dla rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
    – o godz. 15.30 katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania (salka)
    – o godz. 19.00 wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
    – ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na pomoc w utrzymaniu Warszawskiego Seminarium Duchownego.
  1. Trwa tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. Pragniemy podać plan kolędy w blokach na najbliższe 2 tygodnie, tzn. do dnia 24 lutego.

12 lutego, poniedziałekul. Studzienna 35; 39
13 lutego, wtorekul. Studzienna 2; 4
14 lutego, ŚRODA POPIELCOWA
15 lutego, czwartekul. Studzienna 8; 10; 14; 16
16 lutego, piątekul. Studzienna 12
17 lutego, sobota ul. Wieniawskiego 22-30 (Segmenty)

19 lutego, poniedziałekul. Barcewicza 1
20 lutego, wtorekul. Skłodowskiej 37
21 lutego, środa ul. Skłodowskiej 39; 41; 43; 45; 47; 49
22 lutego, czwartekul. Skłodowskiej 27; 33
23 lutego, piątekul. Skłodowskiej 29; 31
24 lutego, sobota nie ma kolędy

Plan ten umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie – karteczki dostępne są w zakrystii. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00.

Osoby, które nie mogły być obecne w trakcie kolędy, a pragną przyjąć kapłana w swoim domu zapraszamy do terminów dodatkowych – zapisy w zakrystii i kancelarii.

1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Siostry Franciszkanki zapraszają rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do przedszkola prowadzonego przez siostry na zebranie informacyjne 4 marca o godz. 17.30. Zapisy dotyczą dzieci 3 i 4 letnich; więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. Niech w tym świętym czasie, który niebawem rozpoczniemy znajdzie się miejsce na dobry artykuł, stanowiący niejednokrotnie inspiracje do głębszych rozważań.
  2. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Józef WĄDOŁOWSKI. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłego polecajmy w pokornej modlitwie Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …