II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 lutego 2024

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej:
    – Drodze Krzyżowej w piątki : dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych (ok. 18.30)
    – Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
  1. Wspólnoty neokatechumenalne od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 prowadzą poranną modlitwę – Jutrznię – zapraszamy wszystkich chętnych
  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i sobotę nowego miesiąca.
    – w piątek po porannej Mszy św. Litania do Serca Bożego; sakrament pokuty od godz. 16.30 – w szczególny sposób zapraszamy dzieci klas czwartych; nie będzie oddzielnej Mszy św. dla dzieci, ale po zakończonej Drodze Krzyżowej możliwość przyjęcia Komunii św.
    – w sobotę – nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi po porannej Eucharystii
  1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne:
    – w środę o 19.00 i w sobotę o 17.00 scholi dziecięcej
    – w piątek o godz. 19.30 grupy biblijnej
  1. W następną niedzielę:
    – o godz. 15.30 katecheza dla młodzieży przed bierzmowaniem
    – po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa
  1. Kończy się tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. W tym ostatnim tygodniu kolęda w blokach odbędzie się w następującym porządku:

26 lutego, poniedziałek
ul. Długosza 45; Skłodowskiej 35
27 lutego, wtorekul. Skłodowskiej (Osiedle Urocze)
28 lutego, środa – ul. Piłsudskiego 11; 11a

Plan ten umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie – karteczki dostępne są w zakrystii. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.30.

Osoby, które nie mogły być obecne w trakcie kolędy, a pragną przyjąć kapłana w swoim domu zapraszamy do terminów dodatkowych – zapisy w zakrystii. Planowana jest na 29 lutego (czwartek) oraz na 2 i 4 marca (sobota, poniedziałek). Kapłani skontaktują się telefonicznie z poszczególnymi rodzinami.

1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Nie zamykajmy także oczu na potrzeby innych – skarbonka na jałmużnę wielkopostną znajduje się przy krzyżu wystawionym w prezbiterium do adoracji.
  1. Kierujemy zachętę do tych osób (spośród dorosłych), którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania – informacje i zapisy u Ks. Grzegorza.
  1. Siostry Franciszkanki zapraszają rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do przedszkola prowadzonego przez siostry na zebranie informacyjne 4 marca. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. Niech w tym świętym czasie znajdzie się miejsce na dobry artykuł, stanowiący niejednokrotnie inspiracje do głębszych rozważań.
  1. Dziś dzień modlitwy i wsparcia polskich misjonarzy. Cieszymy się, iż z naszej młodej Parafii 2 osoby pracują na misjach: od kilku lat s. Filipina na Kubie i od kilku miesięcy pani Małgorzata Zdrożna w Boliwii. Po Mszach o godzinie 10.00, 11.30, 13.00 za dobrowolną ofiarą będzie można nabyć w kruchcie ceramiczne krzyże przygotowane przez p. Agnieszkę Steinhagen. Dochód będzie przeznaczony na wsparcie domu dziecka w Tupizie w Boliwii, w którym pracuje Małgorzata. Bardzo za to dziękujemy.
  1. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Jan MINORCZYK. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłego polecajmy w pokornej modlitwie Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …