III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 marca 2024

1. Dzisiaj zapraszamy:
    – o godz. 15.30 na katechezę kandydatów do bierzmowania
    – po Mszy św. na modlitwę różańcową
  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    – Drodze Krzyżowej w piątki : dla dzieci o godz. 17.15 oraz po Mszy wieczornej dla młodzieży i osób dorosłych (ok. 18.30)
    – Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
  1. Wspólnoty neokatechumenalne od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 prowadzą poranną modlitwę – Jutrznię – zapraszamy wszystkich chętnych
  1. W tym tygodniu :
    – w poniedziałek obchodzić będziemy dzień imienin Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, wspierajmy modlitwą naszego Arcypasterza.
    – we wtorek, 5 marca zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas komunijnych (trzecich); początek o 19.00 w kościele
    – w piątek, 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – to okazja, by otoczyć naszą pamięcią i wdzięczną modlitwą wszystkie Panie, niech dar kobiecości i macierzyństwa tak cudownie realizowany w naszych domach i rodzinach, w poświeceniu i bezinteresownej miłości będzie zawsze doceniony; niech dobry Bóg obdarza Was tylko tym co najpiękniejsze i potrzebne do zbawienia.
  1. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Michał Siennicki, pallotyn. W tym dniu rozpoczniemy wielkopostną zbiórkę pieniężną dla osób z naszej parafii, będących w trudnej sytuacji materialnej (podczas mszalnego obrzędu przygotowania darów)
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. Zachęcamy do adoracji krzyża wystawionego w prezbiterium.
  1. Wspólnota mężczyzn św. Józefa zaprasza w sobotę, 23 marca na całodniową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; informacje u ks. Grzegorza.
  1. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych. W sklepiku dostępne są wydania wielu aktualnych tygodników.
  1. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Stanisław WOJCIECHOWSKI i śp. Janina PROCZEK. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłych polecajmy w pokornej modlitwie Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…