NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31 marca 2024 r.

1. Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowani ze Zmartwychwstałym w wieczności. Kościół obchodzi tajemnicę Zmartwychwstania przez całą oktawę – traktując ją jako jeden wielki dzień.

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Wspomóc będzie można ofiarą do puszki KUL. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.

3. W piątek:

– pierwszy piątek miesiąca – do sakramentu pokuty zapraszamy od godz. 17.00; msza dla dzieci o 17.15, po Eucharystii wieczornej Litania do Bożego Serca i Akt oddania

– z racji na oktawę wielkanocną można w tym dniu spożywać potrawy mięsne

– o godz. 19.30 spotkanie grupy biblijnej

4. W sobotę po porannej Mszy św. modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Za tydzień II Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Bożego Miłosierdzia.

– o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia.

– o godz. 16.00 Msza św. dla kandydatów do sakr. bierzmowania

– o godz. 19.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej

Taca w tym dniu przeznaczona będzie na dzieła Caritas naszej diecezji.

6. Przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia będzie odmawiana codziennie po wieczornej Eucharystii koronka. Zachęcamy, wzorem św. Siostry Faustyny do jej nieustannego odmawiania.

7. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się swoją wiarą i zaangażowaniem w przebieg tegorocznych Świąt Paschalnych. Dziękujemy całej Służbie Liturgicznej: na ręce Karola za posługę lektorów i ministrantów, którzy pod czujnym okiem ceremoniarzy Zbigniewa, Grzegorza i Marcina oraz osób aktywnie ich wspomagających wszystkim zawiłościom tej niecodziennej liturgii potrafili sprostać wzorcowo. Dziękujemy na ręce p. Tomasza wszystkim szafarzom Komunii św., Scholi – na ręce p. Agaty i p. Pawła, za bardzo starannie dobrany i wykonany śpiew i muzykę; p. Arturowi za śpiewyi pomoc w Wielką Sobotę; poszczególnym grupom parafialnym za gorliwość oraz aktywny udział w procesji rezurekcyjnej; p. Tadeuszowi dbającemu o zakrystię oraz inicjatorowi i budowniczemu Grobu Pańskiego i wszystkim, którzy pracowali nad wystrojem Grobu i Ciemnicy; dziękuję Księżom za gorliwą pracę i służbę w konfesjonale, Ks. Grzegorzowi za Gorzkie Żale. Wszystkim, za życzenia skierowane pod naszym imieniem, także te z Wielkiego Czwartku.

8. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:

– uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych

– naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.

9. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Danuta KORNACKA. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłą polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

 


ZMARŁ TATO NASZEGO KS.PROBOSZCZA

W Poniedziałek Wielkanocny,1 kwietnia 2024 zmarł w wieku 97 lat
Ś. + P.
JÓZEF BERESZYŃSKI
Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę – 6 kwietnia 2024 o godz.12.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach (ul.Mieszka I 48), po której ciało zmarłego zostanie odwiezione na cmentarz w Leszczynach k.Kielc.
Organizujemy autokar z naszej parafii – wyjazd autokaru sprzed kościoła w sobotę 6 IV o godz.8.30. Koszt przejazdu 50 zł.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com