NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiaj:
    – o godz. 15.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania
    – o godz. 17.15 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale
  1. Niedziela obecna jest początkiem obchodu najważniejszych wydarzeń naszej wiary. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.30.

W czwartek wieczorem rozpocznie się TRIDUUM PASCHALNE, uobecniające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

PORZĄDEK I PRZEBIEG TRIDUUM PASCHALNEGO :

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18:00

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18:00

W WIELKI PIĄTEK:

– ofiary złożone przy okazji uczczenia krzyża przeznaczamy na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

– zachowujemy post ścisły i tradycyjnie przedłużamy go na dzień Wielkiej Soboty, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE rozpoczniemy najważniejszą celebracją w ciągu całego roku – WIGILIĄ PASCHALNĄ. Choć rozpocznie się ona w sobotę, o godz. 20.00 to liturgicznie należy już do Niedzieli Zmartwychwstania. Weźmy w niej udział i przynieśmy świece z okapnikami, które zapalać będziemy podczas Liturgii światła i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Msza Rezurekcyjna wraz z procesją odprawiona zostanie w następną niedzielę o godz. 6:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy:

– Wielki Czwartek od zakończenia Mszy św. do godz. 21.00

– Wielki Piątek od godz. 8:00 do 17.45.

Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie:

– Wielki Piątek od zakończenia liturgii do godz. 21:00

– Wielka Sobota od godz. 8:00 do godz. 14.30 i od 19.00 do 19.45.

BŁOGOSŁAWIENIE POKARMÓW w Wielką Sobotę: od godz. 8:00 do 14:00.

W godzinach tych także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, a ministranci rozprowadzać będą wodę święconą.

1. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, wtorek i środę, a następnie dopiero w środę po Świętach, 3 kwietnia.
  1. Zapraszamy na poranną modlitwę jutrznię, którą prowadzą wspólnoty neokatechumenalne : w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę o godz. 6.00, a piątek o 7.00.
  1. Zachęcamy do adoracji krzyża wystawionego w prezbiterium.
  1. W poniedziałek od godz. 19.00 będziemy przygotowywać Ciemnicę i Boży Grób; serdecznie prosimy o pomoc, prośbę tę kierujemy do osób dorosłych i młodzieży.
  1. Dziękujemy Państwu za wsparcie udzielane:
    – uchodźcom z Ukrainy przez datki składane do skarbonki przy drzwiach głównych
    – naszej wspólnocie parafialnej także poprzez wpłaty na konto parafialne – blankiety umieszczone są przy wyjściu.
  1. W kruchcie, przy wyjściu ze świątyni:
    – rodzice ministrantów rozprowadzają własnoręcznie wykonane stroiki wielkanocne. Dochód stanowi dofinansowanie funduszu ministranckiego
    – członkowie wspólnot parafialnych zbierają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  1. Zachęcamy do częstszej lektury prasy i książek religijnych. W naszym sklepiku oprócz kart świątecznych można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich.
  1. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Józef RODZIEWICZ i Zofia KOWALCZYK. Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …