NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY:
JEZUSA, MARYI i JÓZEFA
(I Niedziela po Narodzeniu Pańskim)
27 grudnia 2020

1.Trwa radość z Narodzenia Jezusa. Pragniemy już teraz podziękować wszystkim za zaangażowanie. Dziękujemy:
– wspólnotom Neokatechumenalnym na czele z Ks. Grzegorzem za prowadzenie adwentowych Jutrzni o godz. 6.00;
– Ks. Robertowi za przewodniczenie i holmilie podczas rorat, dzieciom i dorosłym za liczny w nich udział;
– autorom i wykonawcom tegorocznej szopki: głównej pomysłodawczyni – Zosi Godlewskiej, oraz: Bogusławie Woźniak, Agnieszce Steinhagen, Piotrowi Głowackiemu, Tomaszowi Kalwarczykowi, Adzie Głowackiej, Agnieszce Łada, a także niezwykle cierpliwemu i pokornemu Panu Tadeuszowi Wolakowi. Święta Rodzina znalazła u nas przytulne miejsce.
– osobom, które przygotowywały i stroili choinki, całej służbie liturgicznej wraz z szafarzami i ceremoniarzami, scholi, wszystkim grupom i wspólnotom zaangażowanym w staranny przebieg liturgii tych dni, na czele z pasterkami.
– wszystkim Państwu, dzięki których wsparciu mogliśmy przygotować świąteczne wsparcie dla rodzin w potrzebie z naszej Parafii.

2.Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się obrzęd odnowienia małżeńskich przyrzeczeń.

3. W czwartek, 31 grudnia obchodzić będziemy w liturgii wspomnienie św. Sylwestra. W tym ostatnim dniu roku kalendarzowego z uwagi na wymogi kwarantanny Mszę św. odprawimy o godz. 17.00, a po niej wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za miniony rok. Za śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać wówczas odpust zupełny.

4. Piątek, 1 stycznia – to początek nowego roku 2021. Dzień ten w liturgii dedykowany jest Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Wszyscy katolicy mają w tym dniu obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Obchodzimy wówczas także wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus, Światowy Dzień Pokoju oraz I piątek miesiąca. W dniu tym można spożywać potrawy mięsne.

5. Najbliższa sobota będzie pierwszą w styczniu. Poranna Msza rozpocznie modlitwy wynagradzające, które po jej zakończeniu trwać będą do godz. 9.00.

6. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wspólnego różańca.

7. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu w poniedziałek i środę.

8. Z uwagi na nakazy służb sanitarnych przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

9. Od 7 stycznia rozpoczną się spotkania kolędowe, które z uwagi na pandemię odbędą się w zmienionej formie. Tradycyjną wizyte kapłana w domu chcielibyśmy ograniczyć przede wszystkim do sytuacji, w której ktoś zmienił mieszkanie, wprowadził się do nowego domu, albo też, ma miejsce jakaś szczególna sytuacja, która wymaga wizyty księdza. Wszystkich pozostałych parafian będzie nam miło zaprosić, według listy ulic, czy bloków do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00, odprawianą w ich intencji. Po Mszy będą odbywały się krótkie spotkania kolędowe, oraz obrzęd poświęcenia wody, o której przyniesienie prosimy we własnych naczyniach. Plan Mszy kolędowych do 18 stycznia umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Karteczki informujące o spotkaniach, tradycyjnie rozwieszane na naszych klatkach udostepnione będą od przyszłej niedzieli.

7 stycznia, czwartek – ul. SOWIŃSKIEGO 19, 23
8 stycznia, piątek – ul. SOWIŃSKIEGO 21; ŻÓŁKIEWSKIEGO 9, 11
11 stycznia, poniedziałek – ul. PIASTA 24,26; ŻÓŁKIEWSKIEGO 5,7

10. Planowany na dzisiaj koncert kolęd nie odbędzie się.

11. Są jeszcze wolne intencje mszalne w styczniu i lutym, oraz Msze gregoriańskie w przyszłym roku – prosimy o wcześniejszą rezerwację.

12. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Aurelia KOMISARCZYK. W pokornej modlitwie polecajmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

13. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą rodzinę z Aleppo, w ramach programu Caritas Rodzina – rodzinie, to nasza świąteczna, grudniowa dla nich zbiórka.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com