II NIEDZIELA ZWYKŁA
17 STYCZNIA 2021

1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:

– we wtorek – św. Józefa Pelczara
– w czwartek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę

2. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”, który zakończy święto Nawrócenia św. Pawła w dniu 25 stycznia. Błagajmy w żarliwych modlitwach naszego Pana, by udzielił nam wszystkim darów jedności i pokoju, których sami nie jesteśmy w stanie osiągnąć.

3. We wtorek, 19 stycznia zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III, komunijnych. Początek o godz. 19.30.

4. W sobotę, 23 stycznia przypada 8 rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, założyciela naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym Prymasie.

5. W tym tygodniu obchodzić będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka – jest to dla nas okazja, by z miłością i wdzięcznością pomyśleć i pomodlić się za nich. Dla wszystkich żyjących upraszamy wielu Bożych łask, zmarłych zaś polecamy Bożemu Miłosierdziu.
W przyszłą niedzielę, 24 stycznia zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków wraz z wnukami na wspólną modlitwę podczas Mszy św. o godz. 11.30. Wnukowie przynoszą prezent (laurkę, list).

6. W następną niedzielę, 24 stycznia, Niedzielę Słowa Bożego odbędą się:

– o godz. 15.30 – katecheza dla kandydatów do bierzmowania

– o godz. 19.00 wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem

– zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

7. Wykaz wolnych intencji mszalnych w styczniu i lutym podany jest w gablocie. Są jeszcze wolne także Msze gregoriańskie w tym roku. Informacje w zakrystii lub kancelarii.

8. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek lub przyłbic, o dystansie miedzy sobą – prosimy tak zajmować miejsca, by był on zachowany oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

9. Trwają spotkania kolędowe, dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i ofiary składane na rzecz Parafii rodzinom z ubiegłego tygodnia. Pragniemy podać plan kolędy na najbliższe 2 tygodnie, tzn. do dnia 29 stycznia.

18 stycznia, poniedziałek – ul. ŻBIKOWSKA 28, 30 ; OGINSKIEGO 16

19 stycznia, wtorek – ul. OGIŃSKIEGO 14, 18, 20

20 stycznia, środa – ul. OGIŃSKIEGO 22, 26, 28

21 stycznia, czwartek – ul. BARCEWICZA 1, WIENIAWSKIEGO 22-30 (segmenty)

22 stycznia, piątek – ul. SKŁODOWSKIEJ 27, 29, 31, 33, 35

25 stycznia, poniedziałek – nie ma kolędy

26 stycznia, wtorek – ul. SKŁODOWSKIEJ 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49

27 stycznia, środa – ul. GAŁCZYŃSKIEGO 31, 31A, 31B, 33, 33A, 33B

28 stycznia, czwartek – ul. KORCZAKA 8; TUWIMA 18, 20, 22, 24, 26; MIERNICZA 36, 36A, 38, 40, 41

29 stycznia, piątek – ul. STUDZIENNA 2, 4, 8, 10, 12, 14, 16, 35, 39

Plan ten umieszczony jest również w gablocie.
Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00; prosimy o przyniesienie naczynia z wodą (buteleczka) , która podczas spotkania po Eucharystii zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.

Jeśli proponowany termin nie będzie odpowiedni, to oczywiście możemy przyjść innego dnia do świątyni (z inną grupą kolędową); to samo odnosi się do wizyt domowych – służyć temu będzie czas sobotni.

W zakrystii są przygotowane specjalne karteczki informujące o kolędzie – bardzo prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu ich na klatkach schodowych.

10. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą do puszki rodzinę Soubhi i Marline z Aleppo , którą opiekuje się nasza Parafia w ramach programu Caritas: Rodzina – rodzinie. To nasza styczniowa dla nich zbiórka, za nią składamy w ich imieniu serdeczne podziękowanie.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com