NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
4 kwietnia 2021

1. Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca, niech nie zagasi jej widmo pandemii. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowani ze Zmartwychwstałym w wieczności. Kościół obchodzi tajemnicę Zmartwychwstania przez całą oktawę – traktując ją jako jeden wielki dzień.

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Tradycyjnie też w II dzień Świąt modlimy się w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a ofiary składane do puszki przeznaczamy na potrzeby tej zasłużonej Uczelni.

3. W piątek z uwagi na oktawę wielkanocną można spożywać potrawy mięsne.

4. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy, wzorem św. Siostry Faustyny do nieustannego odmawiania Koronki – wszystkim nam i światu całemu bardzo potrzeba w tym trudnym czasie mocy Bożego miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na dzieła Caritas naszej diecezji.

5. Przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia będzie odmawiana codziennie po wieczornej Eucharystii koronka.

6. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, oraz w gablocie jak również na specjalnych blankietach umieszczonych w kruchcie.

7. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w środę i piątek.

8. Przypominamy o limicie osób biorących udział w liturgii; o obowiązku używania maseczek (z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku), o dystansie miedzy sobą oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.

9. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności: śp. Mieczysław Krassowski. W pokornej modlitwie polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com