Siedemnasta niedziela zwykła 25 lipca 2021

1. W dniu dzisiejszym:
– trwają obchody Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Zwracamy się do wszystkich użytkowników dróg, którym patronuje św. Krzysztof – zwłaszcza do kierowców, motocyklistów, rowerzystów o ostrożną, rozsądną jazdę. O takie samo zachowanie apelujemy także do pieszych. Po zakończeniu każdej Mszy błogosławić będziemy kierowców i ich pojazdy.

– obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który przysługuje osobom, które odwiedzą osoby starsze znajdujące się w potrzebie i osamotnieniu lub – w przypadku niemożliwości osobistego spotkania – skontaktują się z nimi i spędzą wspólnie czas dzięki pomocy środków telekomunikacyjnych. Z odpustu mogą skorzystać też osoby starsze, które z powodu choroby czy innych przeszkód zdrowotnych, nie mogą wziąć fizycznie wziąć udziału w nabożeństwach, ale pozostaną w szczególnej łączności duchowej z modlącymi się w świątyniach.

– po Mszy wieczornej zapraszamy do wspólnego Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem

2. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – świętych Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny
– w czwartek – św. Martę
– w sobotę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera (poranna Msza)

3. W następną niedzielę, 1 sierpnia:
– obchodzić będziemy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchód uroczystości rozpocznie się już w sobotę, 31 lipca uroczystą Mszą św. w naszym kościele o godz.18.00 , podczas której modlić się będziemy w intencji ofiar tamtych tragicznych, choć bohaterskich dni.
W niedzielę zaś obchody rocznicy rozpoczną się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego przy al. Tysiąclecia 5 o godz. 16.30. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

– przyszła niedziela będzie pierwszą w nowym miesiącu, po wieczornej Mszy św. modlić się będziemy rozważając tajemnice różańca.
– wspomóc będzie można poszkodowanych podczas powodzi

4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie, do skarbonki lub wpłacaną na konto parafialne wspierają naszą Parafię. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej, jak również na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu. Dziękujemy także za zrozumienie odnośnie nowych stalli, ław w prezbiterium.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.

6. Solenizantom z całego tygodnia życzymy obfitych Bożych łask, wszelkiego Błogosławieństwa oraz opieki ich Patronów.

7. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu odpoczynku. To nie jest czas wolny od Przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja on pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com