DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA
3 października 2021

1. Dzisiaj:
– podczas Mszy św. o godz. 10.00 dokona się obrzęd uroczystego nałożenia komży nowym ministrantom
– rozpoczynają się zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Prosimy młodzież klas VIII szkół podstawowych – jak również osoby starsze, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu – o zgłoszenie się w zakrystii bądź kancelarii.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie: w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. Dodatkowo różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.15.

3. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
– w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu
– we wtorek – św. Faustynę Kowalską
– w czwartek – NMP Różańcową

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej (o godz.19.00) zapraszamy na spotkanie przygotowujące do oddania się Jezusowi przez Jego Matkę – Maryję.

5. W piątek zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie ze Bożym Słowem – odbędzie się ono w salce o godz. 19.30.

6. W następną niedzielę, 10 października:
– obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski; w dniu tym w całej naszej Ojczyźnie przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
– o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
– o godz.19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie z Bożym Słowem

7. W dniu 16 października (sobota), w 43 rocznicę wyboru Jana Pawła ll, odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św Jana Pawła ll w Toruniu. Zapisy w sklepiku parafialnym lub pod numerem telefonu, który jest umieszczony w gablocie.

8. Przygotowując się do jubileuszu Parafii szykujemy okolicznościową publikację – prosimy o okolicznościowe zdjęcia i wspomnienia z budowy, uczestnictwa we wspólnotach parafialnych, wyjazdach. Mogą się one okazać cennym przedstawieniem minionych lat.

9. Zachęcamy do dobrej lektury: kiosk czynny jest po Mszach o godz. 8.00; 10.00, 11.30 i 13.00, zaś prasa po Mszy o godz. 18.00 dostępna będzie w zakrystii.

10. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne (blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

11. Przy wyjściu z kościoła na ławkach wyłożone są specjalne kartki na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com