DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA
17 października 2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspierać nas będą:
– w poniedziałek – Św. Łukasz Ewangelista – patron służby zdrowia
– we wtorek – Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, kapłan naszej Archidiecezji i męczennik, oraz, jak czynimy to każdego 19 dnia miesiąca – Św. Józef
– w środę – Św. Jan Kanty, prezbiter
– w piątek – Św. Jan Paweł II, papież
We wtorek minie 37 rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego. Główne uroczystości odbędą się w sanktuarium na warszawskim Żoliborzu. Uroczysta Msza Święta w kościele Św. Stanisława Kostki o godz.18.00.Serdecznie tam zapraszamy.

2. Dzisiaj zapraszamy na wspólne Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem po Mszy Świętej wieczornej.

3. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci komunijnych (klasy trzecie) – początek o godz.19.00 w kościele.
– Także w poniedziałek zapraszamy na spotkanie lektorów o godz.20.00 w salce.

4. We wtorek,19 X zapraszamy o godz.19.30 na spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. Na spotkanie przynosimy już wypełnione ankiety i akty Chrztu młodzieży ochrzczonej poza nasza parafią.

5. W środę Różaniec poprowadzą Róże Różańcowe.

6. W czwartek,21 X zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania oraz tę młodzież, która w tym roku przyjęła Bierzmowanie oraz wszystkich innych, młodych chętnych na koncert i spotkanie dla młodzieży pt. QULTURALNE BIERZMOWANIE w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie przy ul. Bohaterów Warszawy 4 – obok stadionu „Znicza”. Początek wydarzenia o godz.19.00 –WSTĘP WOLNY.

7. W piątek o godz.19.30 odbędzie się spotkanie z Bożym Słowem w salce. Zachęcamy do udziału i zapraszamy serdecznie.

8. W następną niedzielę taca stanowić będzie zbiórkę gospodarczą przeznaczoną na spłatę wyposażenia prezbiterium.

9. W następną niedzielę,24 X obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji w świecie. A u nas dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby misyjne.

10. Także w następną niedzielę,24 X podczas Mszy Świętej o godz.10.00 nastąpi uroczyste nałożenie komży ministrantom.

11. W niedzielę,24 X o godz.15.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania na pierwszą katechezę

12. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są codziennie: w dni powszednie po Mszy wieczornej (ok.18.30),a w niedziele o godz.17.30.
Dodatkowo różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz.17.15.
Cieszy nas bardzo rozwijająca się grupa rodziców modlących się na różańcu w intencji swoich dzieci. Jeśli ktoś pragnie dołączyć do tej wspólnoty, to prosimy o kontakt w zakrystii bądź kancelarii.

13. Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku. Prosimy młodzież klas VIII szkół podstawowych – jak również osoby starsze, które jeszcze nie
przyjęły tego sakramentu o zgłoszenie się w zakrystii bądź kancelarii.

14. Jest już dostępna nowa księga intencji mszalnych na rok 2022.

15. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne kartki, na których można napisać imiona naszych zmarłych, których wspominać będziemy przez cały rok w wypominkach. Wypominki
odmawiane będą w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz.10.00 (czyli o 9.40).Kartki te składamy na ręce księży w zakrystii bądź kancelarii.

16. Kino „Baśń” w Piastowie wyświetli w najbliższy piątek – 22 X, w sobotę – 23 X oraz w następną niedzielę – 24 X film pt.”FATIMA”. Seanse będą o godz.17.00.Serdecznie zachęcamy do
obejrzenia tego filmu.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w naszym sklepiku, w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących współczesnych zagadnień religijnych i społecznych.

18. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne
(blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności.

19. Zwracamy się z prośbą do tych spośród Państwa, którzy w tym roku zamieszkali na terenie naszej parafii w nowo wybudowanych blokach i domkach jednorodzinnych o kontakt w
kancelarii lub po Mszy Świętej w zakrystii. Pragniemy uaktualnić spis ulic, domów i bloków przed tegoroczna wizytą duszpasterską – kolędą.

20. W dzisiejszą niedzielę w wielu miejscowościach naszej Ojczyzny odbywają się PROCESJE RÓŻAŃCOWE ZA POLSKĘ. Taka procesja będzie miała miejsce również w naszej parafii. Rozpoczynamy o godz.15.00 przed kościołem odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Następnie przejdziemy w procesji, odmawiając Różaniec, do kapliczki przy ul. Długosza. Idziemy tylko po chodniku i w maseczkach. Pokutujemy i wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy popełnione w polskich rodzinach i w całym narodzie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

21. W ostatnim czasie odszedł od nas do wieczności śp. Marek MAŃKO.W pokornej modlitwie polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com