III NIEDZIELA ZWYKŁA

23 STYCZNIA 2022

 1. Dzisiaj:
  obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego – jest ona zachętą ,by słowa Biblii stały się rzeczywistym pokarmem naszych serc, zachęcamy do częstego sięgania po słowa Pana, zwłaszcza w naszych rodzinach
  podczas Mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji naszych Babć i Dziadków.
  o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych ( III)
 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego
  – we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
  – w środę – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
  – w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
 1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego (salka)
 1. W najbliższą niedzielę, 30 stycznia :
  – o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie młodzież – uczącą się i pracującą
  – po każdej Mszy św. wspomóc będzie można rodzinę z Aleppo, którą opiekuje się nasza Parafia w ramach programu Caritas: Rodzina – rodzinie.
 1. Kierujemy zaproszenie i zachętę, do tych osób (zwłaszcza spośród dorosłych), którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania. Jest okazja, by to nadrobić – informacje i zapisy u Ks. Grzegorza.
 1. Trwają spotkania kolędowe, dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i ofiary składane na rzecz Parafii rodzinom z ubiegłego tygodnia. Pragniemy podać plan kolędy na najbliższy tydzień, tzn. do dnia 28 stycznia.

24 stycznia, poniedziałek – ul. GAŁCZYŃSKIEGO 31, 31A, 31B, 33, 33A, 33B

25 stycznia, wtorekul. KORCZAKA 8; TUWIMA 18, 20, 22, 24, 26; MIERNICZA 36, 36A, 38, 40, 41

26 stycznia, środa – ul. STUDZIENNA 2, 4, 8, 10, 12, 14, 16, 35, 39

27 stycznia, czwartek – BĄKI, CHABROWA, KWIATÓW POLSKICH, KWITNĄCA, RUMIANKOWA, SŁONECZNIKOWA, TĘCZOWA, PADEREWSKIEGO(PRUSZKÓW)

28 stycznia, piątek KONOTOPA

Plan ten (oraz do końca tegorocznej kolędy) umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej, prosimy się z nim zapoznać.

Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00; prosimy o przyniesienie naczynia z wodą (buteleczka) , która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.

Jeśli proponowany termin nie będzie odpowiedni, to oczywiście możemy przyjść innego dnia do świątyni (z inną grupą kolędową); to samo odnosi się do wizyt domowych (na indywidualne zaproszenie) – służyć temu będzie zwłaszcza czas sobotni.

W zakrystii są przygotowane specjalne karteczki informujące o kolędzie – bardzo prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu ich na klatkach schodowych.

Podczas trwania ferii szkolnych (31.01 – 13.02) spotkania kolędowe nie odbędą się – ich wznowienie planowane jest od dnia 14 lutego.

 1. Przypominamy o obowiązku używania maseczek, oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.
 1. Składamy serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary  składane  indywidualnie czy też na tacę, czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych)   lub wpłacane na konto parafialne ( blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com