V NIEDZIELA ZWYKŁA

6 lutego 2022

  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w nowym miesiącu – o godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej
  2. W piątek – 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorych. W intencji wszystkich, którzy noszą na sobie stygmat cierpienia oraz ich opiekunów modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
  1. W piątek zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie grupy synodalnej – początek o godz. 19.00.
  1. Zgodnie z zapowiedzią podczas trwania ferii szkolnych (31.01 – 13.02) spotkania kolędowe nie odbedą się – ich wznowienie planowane jest od dnia 14 lutego. Zapraszamy wówczas mieszkańców domków według nastepujacego porządku ulic:

14 lutego, poniedziałekul. BRZECHWY, GAŁCZYŃSKIEGO, HERBERTA, KASPROWICZA, LECHONIA LEŚMIANA, ROZBRAT, ZBIGNIEWA, ZDZIARSKA

15 lutego, wtorek – ul. MIERNICZA, STUDZIENNA, ZIMNA

16 lutego, środa – ul. BĄKOWSKA, GRANICZNA, SKRAJNA, SKŁODOWSKIEJ (wraz z nowymi segmentami i blokami)

17 lutego, czwartek – ul. CHOPINA, KARŁOWICZA, NAMYSŁOWSKIEGO, WARSZAWSKA, WIENIAWSKIEGO

18 lutego, piątek – ul. BARCEWICZA, BOHATERÓW WOLNOŚCI, MONIUSZKI

Wspomniany plan umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.

Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00; prosimy o przyniesienie naczynia z wodą (buteleczka) , która podczas spotkania po Eucharystii zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.

Jeśli proponowany termin nie będzie odpowiedni, to oczywiście możemy przyjść innego dnia do świątyni (z inną grupą kolędową); to samo odnosi się do wizyt domowych – służyć temu będzie czas sobotni.

  1. Od 14 lutego planowany jest w naszej parafii cykl katechez dla młodzieży i dorosłych . Wszyscy pragnący pogłębienia swojej wiary oraz przeżywający trudności rodzinne, życiowe są serdecznie zaproszeni – prowadzić je będzie ekipa osób świeckich wraz z księdzem w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00. Okolicznościowy baner informujący o katechezach umieszczony jest na zewnątrz świątyni.
  1. Przypominamy o obowiązku używania maseczek, oraz o dezynfekcji rąk przed wejściem.
  1. Składamy serdeczne podziękowania za  modlitwę i ofiary składane indywidualnie czy to do skarbonki (przy drzwiach głównych) lub wpłacane na konto parafialne ( blankiety są w kruchcie i przy kaplicy) na potrzeby Parafii. Zapewniamy Parafian i Dobrodziejów o modlitewnej wdzięczności
  1. Dziękujemy serdecznie ekipie osób dorosłych i młodzieży , którzy w ostatnich dniach pomagali przy rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej: szopki i choinek
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.
  1. W ostatnim czasie odeszły od nas do wieczności: śp. Alfreda CZARNECKA i śp. Zofia WOLFF. W pokornej modlitwie polecajmy je miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com