III NIEDZIELA WIELKANOCY

1 maja 2022

 1. Rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim codzienne nabożeństwa ku czci NMP, które odprawiać będziemy w niedziele i w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczczenia wizerunków Matki Najświętszej, zarówno tych w naszych domach, jak i w przestrzeni publicznej. Na terenie naszej Parafii znajdują się 2 kapliczki dedykowane Matce Syna Bożego. Pierwsza, sięgająca swymi początkami roku 1911, powstała dzięki rodzinom Walerzaków i Woźniaków znajduje się na terenie Konotopy, przy ul. Rajdowej 73; druga datowana na rok 1920 ufundowana przez rodzinę Możdżyńskiech znajduje się przy obecnej ulicy Długosza. Kapliczki te omodlone przez tyle dziesięcioleci, były świadkami ważnych wydarzeń naszej społeczności. Obecnie odnowione są zachętą, by przy nich zwłaszcza w maju, wzorem naszych przodków gromadzić się i śpiewem litanii i pobożnych pieśni wychwalać Maryję upraszając dla mieszkańców Boże błogosławieństwo i co jakże dziś aktualne – uwolnienie od skutków epidemii i wojny.

  Nabożeństwo przy kapliczce na ul. Długosza rozpoczynać się będzie codziennie o godz. 19:30. Do wspólnej modlitwy i śpiewu zapraszają spotykający się tam co roku parafianie, a także wspólnota ministrantów i lektorów oraz Domowy Kościół. W tym roku, przez wstawiennictwo Królowej Pokoju, będziemy modlić się szczególnie o ustanie walk na Ukrainie, za uchodżców, którzy trafili do naszej parafii i rodziny udzielające im pomocy oraz za kapłanów. Prosimy o przynoszenie śpiewników rozdanych w ubiegłym roku. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach plenerowych i o nie stawianie zniczy przy kapliczce.W zamian można przynieść i postawić świeże kwiaty… W ostatnich dniach znów doszło do uszkodzenia tej kapliczki i zniszczenia jej wystroju. Na szczęście tym razem figurka Maryi ocalała. Dzięki zaangażowaniu osób opiekujących się tym miejscem udało się naprawić uszkodzenia i uporządkować otoczenie. Modlimy się za sprawców dewastacji, by dobry Bóg uleczył rany, które rodzą agresję…

 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy do modlitwy różańcowej.

 3. We wtorek, 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski; dzień ten to jednocześnie rocznica uchwalenia Konstytucji 1791 roku. Msze święte wraz z Aktem osobistego oddania się Matce Bożej odprawione zostaną o godz.: 8.00; 10.00; 18.00.
  W dniu tym zapraszamy młodzież uczącą się i pracującą na wspólne wyjście do Kampinosu (zakończone grillem). Rozpoczęcie o godz. 11.15 a zakończenie ok. 20.00.

 4. W tym tygodniu obchodzić będziemy także w liturgii:
  – w środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika
  – w piątek – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

 5. W czwartek po wieczornej Eucharystii modlić się będziemy Koronką do Bożego miłosierdzia w intencji nowych powołań kapłańskich.

 6. W piątek (pierwszy w maju):
  – po porannej Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania
  – od 17.00 możliwość spowiedzi
  – o 17.15 Msza pierwszopiątkowa dla dzieci
  – o 18.30 nabożeństwo majowe – o 19.30 spotkanie biblijne dla wszystkich chętnych (salka)

 7. W sobotę pragniemy zachęcić wszystkich do praktykowania nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca, które – przekazane siostrze Łucji przez Matkę Bożą w Fatimie – mają charakter wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, Istotną jest intencja zadośćuczynienia za obelgi i bluźnierstwa popełnione przeciwko Jej Sercu. W sobotę nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. poranną, a potem wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu trwać będzie do godz. 9.00.

 8. W przyszłą niedzielę, 8 maja, niedzielę Dobrego Pasterza
  – o godz. 15.00 zapraszamy Mszę św. rodziców i dzieci klas komunijnych (trzecich)
  – ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na pomoc w utrzymaniu Seminarium Duchownego w Warszawie

 9. Apelujemy o wytrwałą modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie odmawiając w rodzinach różaniec. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.

 10. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Numer ten podany jest na stronie internetowej oraz na specjalnych blankietach umieszczonych przy wyjściu.

 11. Zachęcamy do lektury prasy i książek religijnych, zwłaszcza tych, które dostępne są na bieżąco w naszym sklepiku.

 12. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności: śp. Helena GRYGLASZEWSKA. W pokornej modlitwie polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com