VI NIEDZIELA WIELKANOCY

22 maja 2022

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. młodzież przygotowującą się do przyjęcia w tym roku sakramentu bierzmowania.
 1. Nabożeństwa majowe ku czci NMP, odprawiamy codziennie:
  – w kościele o godz. 17.30
  – przy kapliczce na ul. Długosza o godz. 19.30.
 1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
  – we wtorek – NMP Wspomożycielkę Wiernych
  – w sobotę – bł. kard. Stefana Wyszyńskiego (poranna Msza św.)
 1. W czwartek, 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki – z wdzięcznością myślimy o naszych Mamach, dla żyjących upraszamy w modlitwie dar Bożego błogosławieństwa i zdrowia, a dla zmarłych niebo.
 1. W piątek:
  – rozpoczniemy podczas nabożeństw majowych nowennę do Ducha Św. przed uroczystością Jego Zesłania
  – o godz. 18.30 (po nabożeństwie majowym) odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na nie wszystkich odpowiedzialnych za śpiew oraz przedstawicieli grup parafialnych zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy
  – o godz. 19.30 zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu biblijnym (salka katechetyczna).
 1. W maju tradycyjnie odbywają się uroczystości pierwszokomunijne. W naszej Parafii dokona się ona w najbliższą sobotę, 28 maja podczas Mszy św. o godz. : 10.00, 11.30 i 13.00. To ważny czas dla naszych rodzin, mający przede wszystkim charakter religijny, dołóżmy zatem starań, aby z tych dni wyeliminować wszystko co jest mało istotne.

Próby odbędą się w wyznaczonych dniach dla poszczególnych szkół; spowiedź zaś dzieci i ich rodziców: w czwartek i piątek o ustalonych godzinach.

 1. W sobotę zapraszamy młodzież ( zwłaszcza starszych klas szkół podstawowych oraz srednich, jak również przygotowującą się do bierzmowania ) na specjalny program artystyczny p.t „Znajdź pomysł na siebie”. To konkursy, skecze, prezentacje oraz koncert zespołu Full Power Spirit.

W trakcie spotkania spróbujemy – niekiedy w żartobliwy  sposób – sprawdzić gdzie dziś warto szukać: szacunku, miłości i akceptacji, unikać przemocy. Program artystyczny podparty jest świadectwami z życia artystów….
Początek o godz. 15:30 w naszym kościele – wstęp wolny!

Koszty organizacji pokryło Stowarzyszenie MOŻESZ na rzecz psychoprofilaktyki i rozwoju dzieci i młodzieży.

 1. Sobota to jednocześnie odbywająca się w Pruszkowie XXV Parafiada Archidiecezji Warszawskiej i finały Piłkarskiej Ligi Ministranckiej. Do udziału w tym święcie sportu są zaproszeni wszyscy chętni z grup dziecięcych i młodzieżowych, ich rodzice i bliscy. Uczestnicy powinni mieć zapewnioną opiekę swoich najbliższych i własne środki transportu. Zapisy w zakrystii, zaś szczegółowe informacje podane są w gablocie.
 1. W przyszłą niedzielę, będącą uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego:
  – o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci z klas komunijnych (trzecich)
  – o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie młodzież (salka)
 1. W sobotę 4  czerwca zapraszamy już teraz wszystkie rodziny na parafialny festyn – Dzień Dziecka Bożego. Więcej szczegółów podamy za tydzień, ale już teraz modlimy się o dobrą pogodę i prosimy o wsparcie w organizacji: osoby i firmy gotowe wspomóc materialnie lub rzeczowo nasz festyn prosimy o pozostawienie informacji z numerem telefonu w kancelarii. 
 1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie. Przy drzwiach głównych jest skarbonka z napisem:“Ukraina“ datki tam składane będą przeznaczone na doraźną pomoc dla uchodźców, zwłaszcza tych, którzy przebywają na terenie naszej Parafii.
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają naszą Parafię. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. W sklepiku można nabyć wiele bieżących tygodników katolickich oraz wartościowych książek. Zachęcamy serdecznie do lektury.
 1. W ostatnim czasie odeszli od nas do wieczności: śp. Aleksander BEJDA i śp. Sławomir OŁTUSEK. W pokornej modlitwie polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com