DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

7 sierpnia 2022

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w nowym miesiącu, o godz. 18.15 (przed Mszą wieczorną) zapraszamy na modlitwę różańcową.
 1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
 • w poniedziałek – św. Dominika, prezbitera
 • we wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), patronkę Europy
 • w środę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 • w czwartek – św. Klarę
 1. Jest już dostępna nowa Księga intencji mszalnych na rok 2023. Wszystkich, którym zależy na konkretnym terminie – imienin, rocznicy urodzin, ślubu , śmierci czy też na mszach gregoriańskich – prosimy o wcześniejszą rezerwację.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodźców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniach 9 – 10 września 2022. W programie: nawiedzenie  Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Gidlach, Sanktuarium MB patronki Rodzin w Leśniowie oraz Sanktuarium MB Częstochowskiej na Jasnej Górze. Przewidziana jest również część turystyczna – zwiedzanie zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Szczegółowe informacje znajdują się w sklepiku parafialnym i na tablicy ogłoszeń.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 1. W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Helena POPOWSKA. Najbliższym składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłą w pokornej modlitwie polecajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim Państwu udającym się na wakacyjny wypoczynek jak i przeżywającym czas odpoczynku życzymy wielu dobrych, pogodnych, bezpiecznych dni.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com