NARODZENIE PAŃSKIE

25 grudnia 2022

 1. Jutro – w drugi dzień świat – obchodzić będziemy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. odbędą się w porządku niedzielnym. Taca tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 1. W tym tygodniu, w oktawie Narodzenia Pańskiego przeżywać będziemy:
  – we wtorek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  – w środę – święto Świętych Młodzianków, Męczenników
  – w piątek – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  w sobotę, 31 grudnia wspomnienie św. Sylwestra. W tym ostatnim dniu roku kalendarzowego o godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę św., a po niej wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Za śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać wówczas odpust zupełny.
 1. W piątek zapraszamy na spotkanie biblijne o 19.30 (salka)
 1. Przyszła niedziela, 1 stycznia, to początek nowego roku. Dzień ten w liturgii dedykowany jest Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Wspominać będziemy także nadanie Najświętszego Imienia Jezus oraz obchodzić Światowy Dzień Pokoju. O godz. 17.15 zapraszamy na modlitwę różańcową.
 1. Od środy wznawiamy wizytę duszpasterską, kolędę. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w ubiegłym tygodniu za życzliwość i za złożone ofiary. Nawiedzać będziemy mieszkańców bloków w dni powszednie od godz. 16.30 zaś w soboty od 10.00. Przygotowany dom, świeca, woda święcona, Pismo św. oraz otwarte drzwi to widoczny znak życzliwości i wiary domowników.
  Program wizyty duszpasterskiej będzie następujący:

Środa, 28 grudnia – ul. Studzienna 12, 14, 16, 35; Miernicza 36, 36a, 38; Ogińskiego 18, 22.

Czwartek, 29 grudnia – ul. Ogińskiego 14, 16

Piątek, 30 grudnia – ul. Ogińskiego 26.

Kolęda następnie kontynuowana będzie w nowym roku, od wtorku, 3 stycznia.

Wtorek, 3 stycznia – ul. Łukasińskiego 21, 23, 24

Środa, 4 stycznia – ul. Ogińskiego 28

Czwartek, 5 stycznia – ul. Łukasińskiego 27, 31

Piątek, 6 styczniaObjawienie Pańskie – nie ma kolędy

Sobota, 7 stycznia – ul. Łukasińskiego 33, 35, 38; Maczka 1, 3.

Plan ten umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.

Serdecznie prosimy mieszkańców wspomnianych bloków o pomoc w rozwieszeniu informacji o kolędzie na klatkach schodowych naszych domów.

 1. Już teraz zapraszamy na VI Piastowski Orszak Trzech Króli, szczegóły na plakacie, zaś szczegółowe informacje za tydzień
 1. Organizujemy wyjazd do Bośni i Hercegowiny na Festiwal Młodych w Medjugorie w lipcu 2023 r . -informacje w gablocie, a zapisy u ks. Grzegorza.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie naszej Parafii, także za wpłaty na konto – specjalne blankiety umieszczone są przy wyjściu.
 1. Apelujemy o modlitwę o ustanie wojny w Ukrainie; wspomóc też możemy uchodzców ofiarą składaną do skarbonki przy drzwiach głównych.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sklepiku można się zaopatrzyć w wartościowe książki i najnowsze wydania wielu czasopism, m.in. Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 1. Wydarzeniem dnia dzisiejszego, Narodzeniem Jezusa, Bóg zmienił losy świata. Przed wiekami, tylko nieliczni dopuszczeni byli do tej Tajemnicy, a dziś ogarnia ona wszystkich. Życzymy sobie nawzajem tych darów, których pełnię dać może tylko Bóg. Wśród nich są: pokój, łagodność, wzajemny szacunek, cierpliwość, umiejętność przebaczania. Życzymy ich sobie w osobistym i społecznym wymiarze. Niech w te Święta nikt nie czuje się samotny, smutny, pozbawiony nadziei. Niech radość prostej, ubogiej szopki rozpromieniona niebiańskim światłem i śpiewem Aniołów stanie się domem każdego z nas.
  Zwracamy się do dzieci – Pan Jezus nie był sam w grocie, były tam i zwierzęta. U nas też są. Jak będziecie przy żłóbku, rozejrzyjcie się uważnie – jest tam jedno z nich obładowane prezentami. Trzeba mu pomóc pozbyć się tego słodkiego ciężaru !

 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie

Stronę przygotował:LukaszKlosinski.com